Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 13:13:05

Створено загін з громадян, орієнтований на роботу з охорони державного кордону

21.10.2015   16:59Агенцiя

20 жовтня в місті Чернігові відбулась прес-конференція, на якій була презентована створена в Чернігівській області цивільна громадська правоохоронна структура – громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Сєвєр».

У ході прес-конференції висвітлені питання щодо реєстрації громадського формування, поставлених цілей і завдань, плану розвитку Формування за напрямами діяльності, надані відповіді на поставлені присутніми представниками ЗМІ питання.

У прес-конференції взяли участь Горний Юрій Борисович, начальник Штабу громадського формування, Акулич Микола Сергійович, командир підрозділу аеророзвідки «Сєвєр», Рокитський Євген Леонідович, член Громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби України, Алексеєва Світлана Михайлівна, голова Правління Фонду підтримки безпеки Сіверщини, підполковник Тимощук Сергій Дмитрович, заступник начальника штабу – начальник відділу прикордонної служби Чернігівського прикордонного загону Північного управління Державної прикордонної служби України, майор міліції Сушня Олександр Олександрович, старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних інспекторів міліції Управління громадської безпеки УМВС України в Чернігівській області.

Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Сєвєр» створене за ініціативи патріотично налаштованих соціально активних громадян з числа бійців добровольчого батальйону «Сєвєр», волонтерів та громадських активістів, зареєстроване 20 липня 2015 року рішенням №175 міськвиконкому Чернігівської міської ради і здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" від 22 червня 2000 року №1835-ІІІ, інших законодавчих та нормативно-правових актів України, рішень місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань охорони громадського порядку і державного кордону, боротьби із злочинністю і адмінправопорушеннями.

Основною метою створення громадського формування є консолідація на законних підставах, патріотів задля укріплення обороноздатності на північних кордонах України, внесення посильного вкладу у забезпечення законності і порядку на території Чернігівської області – регіоні, правопорядок і згуртованість громадян якого прямо впливає на обороноздатність всієї України.

Така форма об’єднання як громадське формування дозволяє громадянам України, на законних підставах, спільно надавати допомогу у несенні служби військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, правоохоронним підрозділам регіону виконуючи спільно поставлені завдання і при цьому, так би мовити «не одягаючи погони», не покидаючи на довгий час родини, в принципі, розпоряджаючись своїм часом, постійно підвищуючи свою майстерність і безпеку шляхом спільного вишкілу.

Громадське формування «Сєвєр» планує розвивати внутрішню структуру, яка відповідає, у загальному плані, назві та буде складатися з підрозділів, які надають допомогу прикордонникам, міліції та здійснюють аеромоніторинг з наступним аналізом отриманої інформації. 

Громадське формування ставить перед собою наступні цілі:
1. Створення загону із громадян, орієнтованого на роботу з охорони державного кордону. На даний час вже ведеться робота у цьому напрямку силами тих, хто заснував формування.
2. Відкриття громадської приймальної громадського формування «Сєвєр» для організації роботи з населенням. Мета приймальної - сприяння правоохоронним органам у профілактиці правопорушень, виявленні фактів корупції, надання мешканцям міста Чернігова юридичної допомоги.
3. Надання допомоги з адаптації громадянам, які повернулися до мирного життя із зони проведення антитерористичної операції,
4. Залучення до виконання поставлених завдань тих громадян, які патріотично налаштовані, прагнуть бути корисними країні, але з тих чи інших питань не можуть брати участь у бойових діях в зоні проведення АТО.
5. Створення умов для належної підготовки членів Формування за напрямами діяльності (пілотів і штурманів БЛА, аналітиків, майстрів з технічного обслуговування безпілотників та транспортних засобів, тощо).
6. Консолідація здравомислячих людей з числа жителів міста та області шляхом залучення до роботи у громадському формуванні представників інших громадських організацій, бізнесових кіл.

Громадське формування це неприбуткова структура, яка не має права займатися бізнесом. Формування пропонує бізнесовим колам регіону взяти активну участь у наданні допомоги громадському формуванні оскільки бізнес буде безпечним тоді, коли у країні будуть створені безпечні умови, громадяни будуть почувати себе захищеним, не буде соціальних потрясінь. Вкладання коштів у безпеку – це вкладання коштів у розвиток бізнесу.

Діяльність громадського формування «Сєвєр» на даний час більш орієнтована на співпрацю з підрозділами прикордонної служби, де використовується набутий бойовий досвід під час несення служби в зоні проведення антитерористичної операції. У співпраці з формуванням зацікавлений Чернігівський прикордонний загін ПУ ДПС України, для якого використання літальних апаратів надає можливість здійснити огляд важкодоступних ділянок кордону і Громадська рада при адміністрації Державної прикордонної служби України, яка вже зараз надає суттєву підтримку у питаннях придбання необхідного обладнання та автотранспорту.

Громадське формування «Сєвєр» запрошує до співпраці усіх небайдужих громадян регіону і відкрите для діалогу.
 

Останні новини Чернігівщини

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів 11:31

Упродовж липня в 19 установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 4949 судових засідань (з початку року - 21976).

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет 11:22

У Ладанській територіальній громаді на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги запрацював фізіотерапевтичний кабінет.

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні 10:45

У Чернігові триває ремонт центральної районної лікарні, яка постраждала від ракетних та бомбових ударів під час повномасштабного вторгнення російських військ.

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку

Патрульні виявили громадянина, що перебував у розшуку 09:58

Суботнього дня патрульні отримали орієнтування про розшук невідомого, який може бути причетним до крадіжки в одному з супермаркетів у центрі Чернігова.

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень

Начальник поліції Чернігівщини підбив підсумки роботи за липень 09:45

В Головному управлінні Нацполіції в Чернігівській області проаналізували результати роботи районних територіальних відокремлених підрозділів ГУНП області на основних пріоритетних напрямках.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини