Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 14:53:07

Дванадцять партій пообіцяли впровадити антикорупційні норми на Чернігівщині

21.10.2015   08:03Агенцiя

Дванадцять політичних партій публічно пообіцяли підтримати зміни до нормативних документів місцевих рад Чернігівської області.

Зокрема, «Блок Петра Порошенка «Солідарність»», «Радикальна партія Олега Ляшка», «УКРОП», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «ДемАльянс», «Аграрна партія»,  «Опозиційний блок», «Наш край», «Партія простих людей Сергія Капліна» та «Республіка».
Уповноважені представники цих партій підписали меморандум про впровадження у місцевих радах 21, а в обласній – 17 важливих антикорупційних норм, які мають діяти відповідно до нещодавно прийнятих Законів Верховної Ради.

«Всі партії, з представниками яких ми спілкувалися, дуже радо підійшли до ідеї підписання меморандуму. Однак, ми зіштовхнулися з тим, що була одна партія, яка намагалася прибрати з меморандуму принципові для нас речі: ведення відео онлайн-трансляцій з засідань ради та запобігання конфлікту інтересів»,- зазначив місцевий координатор коаліції «Прозорі ради» Сергій Старченко.

Зазначимо, що на рівні місцевих осередків коаліцію підтримали «Блок Петра Порошенка «Солідарність»», «Радикальна партія Олега Ляшка», «УКРОП», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «ДемАльянс», «Аграрна партія», «Опозиційний блок» та «Республіка». На обласному рівні – «Наш край», «Аграрна партія», «Батьківщина» та  «Опозиційний блок».

На Всеукраїнському рівні найактивніше підписують меморандум нові політичні сили, аніж ті партії, які вже давно у політиці.
«Ми аналізували регламенти рад та положення постійних комісій на порушення норм законодавства. Найчастішими порушеннями виявилися незабезпечення вільного доступу громадян до засідань міської ради та комітетів комісій, невизначений порядок запобігання конфлікту інтересів, невизначений порядок оприлюднення рішень сесій та виконкому, відсутній порядок публікації рішень за 20 робочих днів, відсутній доступний механізм до ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи, та невизначений порядок звітування депутатів перед громадою»,- зауважив Старченко.

За словами місцевого координатора коаліції «Прозорі ради» Сергія Старченка, після впровадження нових норм, які прописані у меморандумі, громадяни отримають реальні важелі впливу на місцеву владу.

Окрім того, він зазначив, що по закінченню виборів, коаліція контролюватиме виконання меморандумів, після нового обрання депутатів – повторний моніторинг та адвокування змін «до перемоги». Також, члени коаліції зазначили, що співпрацюватимуть з будь-якими регламентними комітетами.

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини