Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 09:10:14

Пенсійні виплати підвищено з 1 вересня 2015 року

06.10.2015   07:07Агенцiя

Згідно чинного законодавства з 1 вересня 2015 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – з 949 до 1074 гривень. Це, відповідно, вплинуло на підвищення пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

5 вересня, на брифінгу в облдержадміністрації говорили про здійснення перерахунку пенсій та особливості їх підвищення.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Марія Помилуйко зазначила основні категорії осіб, яким підвищено пенсії. Вона акцентувала увагу на індивідуальному підході в нарахуванні пенсій у залежності від страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, виплат індексації, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо.

Також вона повідомила, що пенсії перераховані незалежно від факту роботи (тобто як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам). Ця норма діє до 1 січня 2016 року.

Перерахунки пенсій, надбавок та підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму, здійснено за матеріалами пенсійних справ, в автоматичному режимі. Немає необхідності у додатковому зверненні пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

У жовтні кожен пенсіонер у свій день виплати одержить пенсію за жовтень у повному перерахованому розмірі та доплату за вересень.

Підвищені виплати отримають близько 79% від загальної кількості пенсіонерів області (ті, яким згідно чинного законодавства передбачено перерахунок пенсій). Внаслідок проведених перерахунків додаткові видатки на виплату пенсій в області складають 39,4 мільйонів гривень на місяць. Середній розмір підвищення на одну особу – 138,06 грн.


З 1 вересня збільшені наступні виплати:

• мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника (що призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму);

• мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

• мінімальні розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

• підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги, мінімальні пенсії шахтарів та деякі інші.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 3 березня по 8:00 4 березня 2021 року.

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня

Згідно гідрографів стоку річки Стрижень, пік весняної повені припадає приблизно на середину березня 08:13

Річка Стрижень як і більшість малих річок України в результаті гідротехнічного будівництва є водогосподарською системою (має каскад ставків). Стік води зарегульований за рахунок водопропускних та водопідпірних споруд. На території міста Чернігів налічується 4 з них.

Патрульні виявили водія з ознаками алкогольного сп’яніння, який 14 разів позбавлений права керування

Патрульні виявили водія з ознаками алкогольного сп’яніння, який 14 разів позбавлений права керування 08:01

Близько 22-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що вулицею Шевченка на зустріч потоку транспорту (вулиця з одностороннім рухом) їде автомобіль ЗАЗ Sens з фішкою таксі.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 07:50

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини