Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 03:40:41

Пенсійні виплати підвищено з 1 вересня 2015 року

06.10.2015   07:07Агенцiя

Згідно чинного законодавства з 1 вересня 2015 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – з 949 до 1074 гривень. Це, відповідно, вплинуло на підвищення пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

5 вересня, на брифінгу в облдержадміністрації говорили про здійснення перерахунку пенсій та особливості їх підвищення.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Марія Помилуйко зазначила основні категорії осіб, яким підвищено пенсії. Вона акцентувала увагу на індивідуальному підході в нарахуванні пенсій у залежності від страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, виплат індексації, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо.

Також вона повідомила, що пенсії перераховані незалежно від факту роботи (тобто як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам). Ця норма діє до 1 січня 2016 року.

Перерахунки пенсій, надбавок та підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму, здійснено за матеріалами пенсійних справ, в автоматичному режимі. Немає необхідності у додатковому зверненні пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

У жовтні кожен пенсіонер у свій день виплати одержить пенсію за жовтень у повному перерахованому розмірі та доплату за вересень.

Підвищені виплати отримають близько 79% від загальної кількості пенсіонерів області (ті, яким згідно чинного законодавства передбачено перерахунок пенсій). Внаслідок проведених перерахунків додаткові видатки на виплату пенсій в області складають 39,4 мільйонів гривень на місяць. Середній розмір підвищення на одну особу – 138,06 грн.


З 1 вересня збільшені наступні виплати:

• мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника (що призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму);

• мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

• мінімальні розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

• підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги, мінімальні пенсії шахтарів та деякі інші.

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).