Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 13:25:48

Сім’я – для кожної дитини-сироти

29.09.2015   08:03Агенцiя

28 вересня, напередодні Дня усиновлення, на брифінгу в обласній державній адміністрації обговорювалося питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Адже, реалізація права кожної дитини цієї категорії на виховання в сімейному оточенні – одне з головних завдань державної політики в галузі захисту прав дитини.

Про тенденції розвитку альтернативних форм сімейного виховання, позитивні напрацювання та проблематику таких сімей говорили начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.

За інформацією Людмили Зеленько, у Чернігівській області сімейними формами виховання (опікою, піклуванням, прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу) охоплено 1930 дітей, або 88,5% від їх загальної кількості, що демонструє позитивну динаміку розвитку альтернативних сімейних форм.

За останні п’ять років та поточний рік усиновлено 370 дітей, при чому 237 – громадянами України. Зберігається тенденція збільшення кількості дітей, усиновлених саме українцями.

Найбільш поширена форма сімейного виховання – опіка (піклування) – дає можливість наразі проживати в сім’ях 1456 дітям зазначеної категорії.

Триває розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Їх в області відповідно вже 208 та 20. Лише за 2015 рік до цих альтернативних форм сімейного виховання влаштовано 35 дітей, створено 3 нових ДБСТ та 11 прийомних сімей.

Говорили на брифінгу і про процедуру обов’язкового проходження навчання потенційними опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, яке проводить обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Алла Кот розповіла про забезпечення соціального супроводження сімей у разі виникнення будь-яких проблем, зазначила про позитивні випадки повернення дітей, позбавлених батьківського піклування, до біологічних родин.

Журналістів цікавили питання щодо особливостей та пріоритетності різних форм сімейного виховання (зокрема, усиновлення), відмов від новонароджених дітей та попередження таких випадків, проблематики влаштування у сім’ї дітей, які мають захворювання.

Говорили також і про прийомну сім’ю та сім’ї опікунів з числа внутрішньо переміщених осіб. Не обійшли увагою і нагальне питання реформування системи інтернатних закладів.

Останні новини Чернігівщини

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

 На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином

На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином 10:45

Про це повідомила головна координаторка з вакцинальної кампанії в області Романа Сопотницька.

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки 10:41

29 листопада о 21:47 до Служби порятунку "101" у м. Ніжин надійшло повідомлення про пожежу пункту приймання та сортування твердих побутових відходів КП «Виробниче управління комунального господарства».

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків 10:39

Чернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2022 року по 30 червня 2023 року (включно) в області триватиме заборона на вилов річкових раків на період їх спарювання, винощування ікри та першої линьки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини