Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 05:59:44

Сім’я – для кожної дитини-сироти

29.09.2015   08:03Агенцiя

28 вересня, напередодні Дня усиновлення, на брифінгу в обласній державній адміністрації обговорювалося питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Адже, реалізація права кожної дитини цієї категорії на виховання в сімейному оточенні – одне з головних завдань державної політики в галузі захисту прав дитини.

Про тенденції розвитку альтернативних форм сімейного виховання, позитивні напрацювання та проблематику таких сімей говорили начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.

За інформацією Людмили Зеленько, у Чернігівській області сімейними формами виховання (опікою, піклуванням, прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу) охоплено 1930 дітей, або 88,5% від їх загальної кількості, що демонструє позитивну динаміку розвитку альтернативних сімейних форм.

За останні п’ять років та поточний рік усиновлено 370 дітей, при чому 237 – громадянами України. Зберігається тенденція збільшення кількості дітей, усиновлених саме українцями.

Найбільш поширена форма сімейного виховання – опіка (піклування) – дає можливість наразі проживати в сім’ях 1456 дітям зазначеної категорії.

Триває розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Їх в області відповідно вже 208 та 20. Лише за 2015 рік до цих альтернативних форм сімейного виховання влаштовано 35 дітей, створено 3 нових ДБСТ та 11 прийомних сімей.

Говорили на брифінгу і про процедуру обов’язкового проходження навчання потенційними опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, яке проводить обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Алла Кот розповіла про забезпечення соціального супроводження сімей у разі виникнення будь-яких проблем, зазначила про позитивні випадки повернення дітей, позбавлених батьківського піклування, до біологічних родин.

Журналістів цікавили питання щодо особливостей та пріоритетності різних форм сімейного виховання (зокрема, усиновлення), відмов від новонароджених дітей та попередження таких випадків, проблематики влаштування у сім’ї дітей, які мають захворювання.

Говорили також і про прийомну сім’ю та сім’ї опікунів з числа внутрішньо переміщених осіб. Не обійшли увагою і нагальне питання реформування системи інтернатних закладів.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 59 нових випадків COVID-19

Виявлено 59 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА, станом на 3 березня в області зафіксовано 59 нових випадків COVID-19.

Кабмін погодив кандидатуру першого заступника голови Чернігівської ОДА

Кабмін погодив кандидатуру першого заступника голови Чернігівської ОДА 14:54

Кабінет Міністрів України погодив кандидатуру Бойко Олену Анатоліївну першим заступником голови Чернігівської ОДА.

За фактом завдання тілесних ушкоджень ліцеїсту відкрито кримінальне провадження

За фактом завдання тілесних ушкоджень ліцеїсту відкрито кримінальне провадження 14:48

За процесуального керівництва Чернігівської місцевої прокуратури проводиться розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом завдання тілесних ушкоджень вихованцю Чернігівського ліцею з посиленою фізичною підготовкою (ч. 1 ст. 121 КК України).

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді 13:31

Політична криза, що триває наразі в місцевому парламенті, досягла свого піку. Опозиційна група депутатів постійно ігнорує роботу сесії, через що заблоковано ухвалення ряду важливих питань, зокрема – прийняття бюджету на 2021 рік.

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен 13:11

Під час зустрічі вони обмінялися привітаннями та обговорили питання створення меморіалу на місці перепоховання корюківців, загиблих від рук нацистів 1-2 березня 1943 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини