Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 лютого, 20:35:02

Сім’я – для кожної дитини-сироти

29.09.2015   08:03Агенцiя

28 вересня, напередодні Дня усиновлення, на брифінгу в обласній державній адміністрації обговорювалося питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Адже, реалізація права кожної дитини цієї категорії на виховання в сімейному оточенні – одне з головних завдань державної політики в галузі захисту прав дитини.

Про тенденції розвитку альтернативних форм сімейного виховання, позитивні напрацювання та проблематику таких сімей говорили начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.

За інформацією Людмили Зеленько, у Чернігівській області сімейними формами виховання (опікою, піклуванням, прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу) охоплено 1930 дітей, або 88,5% від їх загальної кількості, що демонструє позитивну динаміку розвитку альтернативних сімейних форм.

За останні п’ять років та поточний рік усиновлено 370 дітей, при чому 237 – громадянами України. Зберігається тенденція збільшення кількості дітей, усиновлених саме українцями.

Найбільш поширена форма сімейного виховання – опіка (піклування) – дає можливість наразі проживати в сім’ях 1456 дітям зазначеної категорії.

Триває розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Їх в області відповідно вже 208 та 20. Лише за 2015 рік до цих альтернативних форм сімейного виховання влаштовано 35 дітей, створено 3 нових ДБСТ та 11 прийомних сімей.

Говорили на брифінгу і про процедуру обов’язкового проходження навчання потенційними опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, яке проводить обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Алла Кот розповіла про забезпечення соціального супроводження сімей у разі виникнення будь-яких проблем, зазначила про позитивні випадки повернення дітей, позбавлених батьківського піклування, до біологічних родин.

Журналістів цікавили питання щодо особливостей та пріоритетності різних форм сімейного виховання (зокрема, усиновлення), відмов від новонароджених дітей та попередження таких випадків, проблематики влаштування у сім’ї дітей, які мають захворювання.

Говорили також і про прийомну сім’ю та сім’ї опікунів з числа внутрішньо переміщених осіб. Не обійшли увагою і нагальне питання реформування системи інтернатних закладів.

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості і «Пожмашина»: співпраця триває

Служба зайнятості і «Пожмашина»: співпраця триває 18:56

В умовах воєнного стану стабільна робота підприємств має важливе значення, бо забезпечує розвиток економіки, сплату податків, а відтак наповнення бюджетів, та переказ коштів на потреби армії. У цей непростий час дієву підтримку бізнесу та роботодавцям надає служба зайнятості. Її послуги сприяють розвитку підприємств, збереженню існуючих робочих місць та створенню нових.

Ладанська громада та її сміливі і вчасні рішення

Ладанська громада та її сміливі і вчасні рішення 18:47

Історія становлення та розвитку невеликої, але дуже амбітної та здібної громади, у якої можна багато чому повчитися.

5 тис. доларів за визнання непридатним до військової служби: повідомлено про підозру колишньому голові ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП

5 тис. доларів за визнання непридатним до військової служби: повідомлено про підозру колишньому голові ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП 18:42

За процесуального керівництва Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони повідомлено про підозру колишньому голові ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП.

 Директор КП «Паркування та ринок» отримав підозру у кримінальному провадженні за матеріалами Держаудитслужби

Директор КП «Паркування та ринок» отримав підозру у кримінальному провадженні за матеріалами Держаудитслужби 10:59

Слідчі Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури вручили підозру директору комунального підприємства «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради Миколі Гололю.

Мешканцю Чернігова повідомлено про підозру у незаконному придбанні та зберіганні психотропів та прекурсорів 10:54

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 28-річному мешканцю міста Чернігова у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту психотропних речовин у великих розмірах та незаконному придбанні, зберіганні прекурсорів в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини