Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 жовтня, 14:36:42

Перевірити себе у списках виборців можна буде до 19 жовтня включно

17.09.2015   15:27Агенцiя

16 вересня у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулося експертне обговорення «Перші 10 днів виборчої кампанії: чернігівські реалії».

Хто і як голосуватиме на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня, розповів начальник відділу адміністрування реєстру виборців Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий.  

 

Він зазначив, що 25 жовтня обиратимуться депутати до місцевих рад різних рівнів, а також міські, сільські та селищні голови. Крім того в Чернігівській області , вперше відбудуться вибори у п’яти об’єднаних територіальних громадах. Відповідно до закону внутрішньопереміщені особи не зможуть голосувати на місцевих виборах. А разом з ними військовослужбовці, які перебувають на строковій службі, громадяни, які перебувають за кордоном, ув’язненні та особи, яких суд визнав не дієздатними.

«Згідно із законом України про місцеві вибори не застосовується стаття, яка дозволяє тимчасово змінювати місце голосування. Саме під цю категорію підпадають переселенці і тому вони не мають права голосу», - наголосив начальник відділу державного реєстру виборців.

За словами Валерія Білоокого списки виборців з кожним роком стають все більш досконалими. Наприклад, під час перевиборів у 205 окрузі було лише 90 звернень з проханням включити до списків виборців.

Персональні запрошення на вибори будуть розноситися з 12 жовтня.

«Якщо напередодні вам принесли запрошення на голосування – це свідчить про те, що ви є у списку виборців. Перевірити себе у списках можна буде до 19 жовтня включно», - розповів Валерій Білоокий. А для цього необхідно звернутися до відділів ведення державного реєстру виборців, яких в області працює 27.

Станом на 1 вересня цього року на Чернігівщині зареєстровано 852,3 тисячі виборців. У порівнянні з попередніми місцевими виборами у 2010 році, де було налічено 888 тисяч виборців, кількість людей з правом голосу зменшилася. Основна причина таких зменшень є смертність населення.

Альона Шепіда

 

Останні новини Чернігівщини

Впродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пожежі

Впродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пожежі 14:19

Протягом минулої доби на території Чернігівської області виникло 4 пожежі, з яких 2 у житловому секторі громадян, 1 в природних екологічних системах, 1 на об'єкті.

Анатолій Гунько:

Анатолій Гунько: "Якісна освіта – це перепустка в життя для підростаючого покоління" 14:11

Освіта – одне з найболючіших питань нашого сьогодення. Але якщо поставити собі за мету, то можна вирішити навіть найбільш складні проблеми, впевнений кандидат в народні депутати України по виборчому округу №208, правозахисник та засновник громадської організації "Правозахист плюс" Анатолій Гунько.

Родина з 3-х осіб потрапила в лікарню після вживання відварених та підсмажених грибів зеленушок

Родина з 3-х осіб потрапила в лікарню після вживання відварених та підсмажених грибів зеленушок 12:56

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони України» повідомляє про випадок отруєння дикорослими грибами в м. Городня.

Все, що треба знати про нові правила голосування. ВІДЕО 12:49

25 жовтня в Україні – місцеві вибори! Вони відбуваються кожні п'ять років, а інколи – частіше. Проте цього разу вибори проводитимуть за новими правилами, які дуже відрізняються від звичних.

Визначені перевізники на тринадцяти маршрутах області

Визначені перевізники на тринадцяти маршрутах області 12:46

30 вересня на засіданні профільного комітету облдержадміністрації, під головуванням першого заступника голови ОДА Віталія Загайного, підбили підсумки конкурсу з перевезення пасажирів на внутрішньообласних маршрутах.