Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 14:33:18

Перевірити себе у списках виборців можна буде до 19 жовтня включно

17.09.2015   15:27Агенцiя

16 вересня у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулося експертне обговорення «Перші 10 днів виборчої кампанії: чернігівські реалії».

Хто і як голосуватиме на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня, розповів начальник відділу адміністрування реєстру виборців Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Білоокий.  

 

Він зазначив, що 25 жовтня обиратимуться депутати до місцевих рад різних рівнів, а також міські, сільські та селищні голови. Крім того в Чернігівській області , вперше відбудуться вибори у п’яти об’єднаних територіальних громадах. Відповідно до закону внутрішньопереміщені особи не зможуть голосувати на місцевих виборах. А разом з ними військовослужбовці, які перебувають на строковій службі, громадяни, які перебувають за кордоном, ув’язненні та особи, яких суд визнав не дієздатними.

«Згідно із законом України про місцеві вибори не застосовується стаття, яка дозволяє тимчасово змінювати місце голосування. Саме під цю категорію підпадають переселенці і тому вони не мають права голосу», - наголосив начальник відділу державного реєстру виборців.

За словами Валерія Білоокого списки виборців з кожним роком стають все більш досконалими. Наприклад, під час перевиборів у 205 окрузі було лише 90 звернень з проханням включити до списків виборців.

Персональні запрошення на вибори будуть розноситися з 12 жовтня.

«Якщо напередодні вам принесли запрошення на голосування – це свідчить про те, що ви є у списку виборців. Перевірити себе у списках можна буде до 19 жовтня включно», - розповів Валерій Білоокий. А для цього необхідно звернутися до відділів ведення державного реєстру виборців, яких в області працює 27.

Станом на 1 вересня цього року на Чернігівщині зареєстровано 852,3 тисячі виборців. У порівнянні з попередніми місцевими виборами у 2010 році, де було налічено 888 тисяч виборців, кількість людей з правом голосу зменшилася. Основна причина таких зменшень є смертність населення.

Альона Шепіда

 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини