Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 18:20:05

Сесія міської ради: Почесні громадяни, бюджет і назви вулиць

28.08.2015   17:26Агенцiя

Чергова сесія міської ради розпочалася із хвилини мовчання.

Міський голова Олександр Соколов, секретар міської ради Владислав Кухар, депутати міськради та запрошені вшанували пам'ять загиблого у зоні АТО в Донецькій області капітана В'ячеслава Барановського. Завтра у Чернігові, згідно з розпорядженням міського голови, оголошено День жалоби.

Першим питанням порядку денного стало схвалення рішення про присвоєння звань Почесний громадянин міста міському голові (1992-2001) Віталію Косих (посмертно) та Народному художнику України Анатолію Шкурку.

Дискусійним виявилося питання щодо надання згоди на отримання кредиту 35 млн дол. США підприємством ТОВ фірми "ТехНова", що орендує Чернігівську ТЕЦ. Загалом, міська рада погодила участь ТОВ фірми "ТехНова" у проекті "Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України" за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Фонду чистих технологій.

Як повідомив представник МБРР Айрат Хакимзянов, кошти будуть надані підприємству у кредит терміном на 20 років. Час реалізації проекту, що передбачає заміну теплових мереж, обладнання понад 120 індивідуальних теплових пунктів та модернізацію центральних теплових пунктів,– 5 років. Річна ставка кредиту не перевищуватиме 3-5%.

 Метою проекту є впровадження енергозберігаючих технологій та поліпшення стану майна цілісного майнового комплексу КЕП Чернігівська ТЕЦ, що орендує ТОВ фірми "ТехНова".

Міський голова О.Соколов наголосив на необхідності модернізації ТЕЦ  та отриманні кредитних коштів. Він навів позитивний досвід КП "Чернігівський водоканал", який за кредитні кошти Світового банку зміг реконструювати ділянки мереж, встановити енергозберігаюче обладнання на свердловинах, щоб зменшити удвічі споживання електроенергії, придбати нову техніку.

Більшість із депутатів визнавали необхідність оновлення теплових мереж і модернізації ТЕЦ. Водночас, озвучувалися ризики погашення валютного кредиту, а також необхідність створення комунального підприємства, яке б обслуговувало теплові мережі та контролювало втілення проекту. У результаті, "за" прийняття рішення проголосували 34 із присутніх на сесії депутатів, 6 – утрималися.

            Міськрада розглянула внесення змін до низки міських програм, затвердила звіт про виконання міського бюджету за І півріччя. Також депутати проголосували зміни до бюджету на 2015 року, виділивши додаткові кошти на освіту і медицину (зокрема, придбання апарату УЗД  для міської лікарні №4 та проведення ремонту у пологовому будинку). Крім того, 0,5 млн грн було виділено на забезпечення діяльності депутатів. Кожен із 50 депутатів міської ради зможе витратити на потреби виборців 10 тис гривень.

Розглядалися питання, у яких не було досягнуто згоди. Так, Чернігівська міська рада не проголосувала за перейменування 23 вулиць обласного центру у рамках виконання законодавства про декомунізацію.

На розгляд сесії було винесено проект рішення щодо повернення історичних назв 9 вулицям Чернігова. Ще назви 14 пропонувалося привести до норм українського правопису. Так, комісія з перейменування вулиць запропонувала відновити історичні назви вулиць Єлецької, Успенської, Воскресенської, Ремісничої та інших. На засіданні сесії розгорнулася дискусія. Депутати міськради апелювали до соціально-економічної складової процесу перейменування і одразу запропонували зняти питання з порядку денного.

Міський голова наполіг на голосуванні, нагадавши, що за законодавством, якщо орган місцевого самоврядування упродовж трьох місяців не прийме відповідного рішення про перейменування, то цим займатимуться органи державної влади.

Між тим, під час голосування проект рішення не набрав необхідних для схвалення 26 голосів. Всього у Чернігові необхідно змінити близько 100 радянських назв обласного центру Чернігівщини.

Чернігівська міська рада розглянула земельні питання, виділивши три земельні ділянки родинам загиблих під час проведення антитерористичної операції. Згідно з документом, землю площею по 0,10 га виділено по вул. Ворошилова та Рибакова. Одна ділянка – для будівництва і обслуговування житлового будинку, будівель і споруд, дві інші земельні ділянки – для садівництва.

Питання не викликало жодних обговорень у депутатів. Присутні на сесії депутати Чернігівської міськради проголосували одноголосно.

Натомість запропонований громадськими активістами проект рішення "Про відмову у поновленні договорів оренди земельних ділянок", що стосувався території Кордівки, не набрав необхідної кількості голосів та був знятий із розгляду.

Ірина Синельник

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.