Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 листопада, 20:42:14

Не вистачає коштів на сплату рахунків за житлово-комунальні послуги — оформлюйте субсидію

27.08.2015   07:11Агенцiя

Про головні новації у порядку надання житлових субсидій населення вкотре говорили на брифінгу в облдержадміністрації.

Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, станом на 21 серпня цього року житлову субсидію в області отримують майже 94 тисячі сімей. Для порівняння станом на 1 серпня минулого року ця цифра була більш, як вдвічі менша.

Спрощений порядок надання субсидій, який діє з травня поточного року, постійно вдосконалюється.

— За новим порядком людина сама не розраховує дохід, а лише вказує місце його отримання. Наприклад пенсія, зарплата, з посиланням на місце роботи. Розрахунки здійснює служба соціального захисту у результаті відповідних запитів, — акцентував Олег Русін.

До того ж, доходом не вважається єдиноразові соціальні виплати (грошові виплати учасникам АТО, відсотки по депозитах та інше).

Врегульовано питання надання субсидій фізичним особам підприємцям. А також надано право управлінню соціального захисту населення призначати субсидію на кількість зареєстрованих осіб. Однак, у разі зміни кількості проживаючих чи їх доходу, це варто відобразити і в декларації.

Треба зазначити і про скасування так званих штрафних санкцій за допущені громадянами помилки. Родинам, які отримували субсидію у минулих роках, звертатися до органів соцзахисту не потрібно (у випадку, якщо нема змін у складі сім`і чи доходах). Адже перерахунок буде проведено автоматично.

На спрощеному механізмі отримання субсидій наголошує і керівництво держави.

— Основні платежі по газу підуть у вересні-жовтні. До цього часу ми зобов’язані розібратися у цьому, підготувати субсидії, а влада має зробити механізм отримання субсидій автоматичним, — наголошує Президент України Петро Порошенко.

До першого вересня кожна родина знову отримає бланки заяви та декларації. Заповнені бланки не обов’язково приносити до органів соціального захисту особисто. Можливо їх надіслати і поштою. Тож не зволікайте та скористайтеся правом отримання державної допомоги.

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини