Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 00:25:47

Заява-звернення фахівців-екологів до Соколова, щодо Кордівки. ДОКУМЕНТ

26.08.2015   07:38Агенцiя

Чернігівському міському голові Соколову О.В. Депутатам Чернігівської міської ради шостого скликання

Шановний Олександре Володимировичу!
Шановні депутати!

У зв’язку із знищенням дерев та початком будівельних робіт на території Кордівки Громадська організація «Об’єднання фахівців-екологів ′МАРЕ ЛІБЕРУМ′» звертається до Вас із проханням врахувати нашу думку.

Ми виступаємо проти знищення зелених насаджень і забудови території Кордівки, тому що:

1. Річка Десна – остання велика рівнинна річка України, яка є слабкозарегульованою і зберегла у природному стані заплаву. Завдяки природному гідрологічному режиму, на значній частині протяжності Десни, заплава утворює потужний водно-болотний комплекс зі значним біологічним різноманіттям. Її заплавні лісові фітоценози відрізняються своєрідністю і унікальністю. Ці ліси хоча і займають відносно невелику площу проте виконують надзвичайно важливі багатогранні еколого-захисні (руслостабілізуючі, кольматуючі, грунтозахисні, водоохоронні, рекреаційні та інші) функції. За висновками науковців господарську діяльність у заплавах необхідно спрямовувати на максимальне залісення смуги меандрування, а порушення заплавних територій негативно відбивається на екологічному стані річки.

2. Науковцями-ботаніками було вивчено стан фіторізноманіття урочища Кордівка та зроблено висновок про важливість цієї території в розробленій схемі регіональної екомережі Чернігівської області, і необхідності надати статус ботанічного заказника загальнодержавного статусу для збереження від антропогенного тиску міста Чернігова, в тому числі несанкціонованої та злочинної забудови і вирубування окремих ділянок. Наукове обґрунтування щодо створення об’єкта природно-заповідного фонду на даній території урочища Кордівка було передано авторами до Держуправління охорони навколишнього середовища в Чернігівській області.

3. Територія де планується знищення лісу та зведення будівель входить до Деснянського екологічного коридору та має увійти до Національного природного парку «Подесіння», ініціативу створення якого підтримано Указом Президента України № 1129/2008 від 1 грудня 2008 р. "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів".

Слід пам’ятати, що життєвому циклу річкових екосистем притаманні періодичність маловодних та багатоводних періодів. В багатоводний період територія Кордівки навесні повністю затоплюється водою. І будівництво на цій території змінить умови природного пропуску води паводків.

Тому на виконання наведених актів, враховуючи обґрунтування науковців, погляд екологів та з думкою про майбутнє, просимо зберегти заплавне урочище Кордівка.

 


 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району 18:31

Поліцейські встановили, що 39-річного мешканця Мринської громади було поранено у живіт кулею з нарізного карабіна.

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу 18:24

В обласній державній адміністрації продовжують шукати способи вирішення проблем із довкіллям Чернігівщини.

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…" 18:16

21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 жовтня в області зафіксовано 831 новий випадок COVID-19.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів 18:00

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.