Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 23:37:36

Заява-звернення фахівців-екологів до Соколова, щодо Кордівки. ДОКУМЕНТ

26.08.2015   07:38Агенцiя

Чернігівському міському голові Соколову О.В. Депутатам Чернігівської міської ради шостого скликання

Шановний Олександре Володимировичу!
Шановні депутати!

У зв’язку із знищенням дерев та початком будівельних робіт на території Кордівки Громадська організація «Об’єднання фахівців-екологів ′МАРЕ ЛІБЕРУМ′» звертається до Вас із проханням врахувати нашу думку.

Ми виступаємо проти знищення зелених насаджень і забудови території Кордівки, тому що:

1. Річка Десна – остання велика рівнинна річка України, яка є слабкозарегульованою і зберегла у природному стані заплаву. Завдяки природному гідрологічному режиму, на значній частині протяжності Десни, заплава утворює потужний водно-болотний комплекс зі значним біологічним різноманіттям. Її заплавні лісові фітоценози відрізняються своєрідністю і унікальністю. Ці ліси хоча і займають відносно невелику площу проте виконують надзвичайно важливі багатогранні еколого-захисні (руслостабілізуючі, кольматуючі, грунтозахисні, водоохоронні, рекреаційні та інші) функції. За висновками науковців господарську діяльність у заплавах необхідно спрямовувати на максимальне залісення смуги меандрування, а порушення заплавних територій негативно відбивається на екологічному стані річки.

2. Науковцями-ботаніками було вивчено стан фіторізноманіття урочища Кордівка та зроблено висновок про важливість цієї території в розробленій схемі регіональної екомережі Чернігівської області, і необхідності надати статус ботанічного заказника загальнодержавного статусу для збереження від антропогенного тиску міста Чернігова, в тому числі несанкціонованої та злочинної забудови і вирубування окремих ділянок. Наукове обґрунтування щодо створення об’єкта природно-заповідного фонду на даній території урочища Кордівка було передано авторами до Держуправління охорони навколишнього середовища в Чернігівській області.

3. Територія де планується знищення лісу та зведення будівель входить до Деснянського екологічного коридору та має увійти до Національного природного парку «Подесіння», ініціативу створення якого підтримано Указом Президента України № 1129/2008 від 1 грудня 2008 р. "Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів".

Слід пам’ятати, що життєвому циклу річкових екосистем притаманні періодичність маловодних та багатоводних періодів. В багатоводний період територія Кордівки навесні повністю затоплюється водою. І будівництво на цій території змінить умови природного пропуску води паводків.

Тому на виконання наведених актів, враховуючи обґрунтування науковців, погляд екологів та з думкою про майбутнє, просимо зберегти заплавне урочище Кордівка.

 


 

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.