Шоста хвиля часткової мобілізації добігає кінця
У державі завершується шоста хвиля часткової мобілізації, що стартувала 18 червня.
Протягом 60 днів, передбачених Законом України «Про часткову мобілізацію», обласні комісаріати проводять оповіщення, збір та поставку мобілізаційних ресурсів до Збройних Сил України, інших військових формувань. Мобілізований офіцерський склад направляється для відповідної підготовки у військові навчальні заклади. Кваліфіковані солдати, сержанти, інші військовослужбовці проходять підготовку в навчальних центрах і на військових полігонах.
Аналіз проведення мобілізаційних заходів шостої черги часткової мобілізації на Чернігівщині свідчить, що мають місце випадки відмови керівників підприємств, установ і організацій, голів сільських (селищних) рад від сприяння оповіщенню. Ухиляються від отримання повісток і деякі військовозобов`язані. В окремих районах та містах області існують передумови невиконання планів поставки мобілізаційних ресурсів.
На сьогодні повністю виконав план Щорський район. Занепокоєння викликає стан справ з виконання мобілізаційних заходів у Варвинському, Коропському, Семенівському, Срібнянському, Талалаївському районах та місті Прилуки.
Зважаючи на загальнодержавне значення питань мобілізації, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч доручив очільникам районів та виконавчих комітетів міських рад посилити роботу у цьому напрямку. Зокрема, наголошено про персональну відповідальність за хід виконання заходів шостої черги часткової мобілізації. Також голова ОДА зазначив, що Чернігівщина, хоч і стикається з певними проблемами у ході мобілізації, проте, у загальноукраїнському масштабі, не пасе задніх з мобілізації і за рейтинговими показниками виконання не виходить за першу десятку. Крім того, мобілізаційний план, у частині забезпечення транспортом, виконується повністю без залучення техніки виробничих підприємств Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57
Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55
Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.
Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36
Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.