Чернігівський синдром. 205 округ
На свою біду останніми тижнями Чернігів став епіцентром політичного життя України. У зв’язку з довиборами до Верховної Ради у 205 окрузі чернігівці перетворились на об’єкт безжалісних політичних маніпуляцій, які принижують більшість наших співгромадян.
Водночас, є всі підстави твердити, що ця подія черговий раз виявила хронічні хвороби українського політикуму, який в лиці своїх численних представників фактично окупував і тероризує Чернігів.
На даний момент ще напередодні голосування, одну з цих хвороб можна визначити як Чернігівський cиндром. Чернігівський синдром – це комплекс ознак характерних для виборчого процесу в сучасній Україні. Кілька симптомів цієї хвороби виявились в Чернігові особливо яскраво:
- неповага політиків до виборців, свідоме розпалювання люмпенських настроїв, трактування громадян як натовпу, котрий заслуговує лише на дрібні подачки за принципом «хліба і видовищ»;
- слабкість, неорганізованість і пасивність місцевих еліт (термін умовний) і нових осередків громадянського суспільства, відсутність визнаних регіональних лідерів, нездатність місцевої громади протистояти акулам великого бізнесу і політики;
- неприховане домінування вузькогрупових політичних і бізнес інтересів, другорядність ідеологічних і ціннісних орієнтирів в передвиборчій агітації;
- масове використання дозволених і недозволених виборчих технологій, з ігноруванням як букви, так і духу законодавства.
Зрозуміло, що цей перелік симптомів хвороби українського політикуму, можна продовжувати і уточнювати особливо після закінчення виборів. Проте вже сьогодні очевидно, що липневі 2015 року вибори в Чернігові є знаковими.
Сергій Лепявко, Дмитро Гринь
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.