Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 10 грудня, 22:10:02

Саакашвілі: Люди в камуфляжі повинні негайно прибратися з вулиць Чернігова

20.07.2015   11:14Агенцiя

У Чернігові відбувся форум «Чернігівщина: інвестиції, розвиток, майбутнє».

На якому Михайло Саакашвілі, Сергій Березенко, Андрій Павелко, та Валерій Куліч разом з представниками громадськості обговорювали перспективи економічного розвитку регіону, необхідність залучення інвестицій, в тому числі й іноземних, необхідність збільшення потоку туристів у наш край, тощо. Форум відбувся за ініціативи Сергія Березенка.

Нагадаємо, що за минулий рік в область надійшло капітальних інвестицій на суму 2,6 млрд. гривень. Переважно це власні кошти підприємств та організацій, які працюють на Чернігівщині (78%). Держава про інвестувала всього 5% від загальної суми. Небагато в області й іноземних інвестицій – близько 104 млн. доларів США. Тому сьогодні особливо гостро стоїть питання залучення на Чернігівщину інвесторів, аби вони були зацікавлені вкладати кошти в регіон.

За словами учасників форуму Чернігівщина володіє неймовірним туристичним потенціалом, який потенційно може зацікавити інвестора. І якщо розрекламувати туристичну Чернігівщину, то знайдуться бажаючі інвестувати в розвиток транспортного сполучення, індустрію розваг, готельний бізнес, відновлення та реставрацію архітектурної спадщини області. Тоді сюди туристи будуть їздити тисячами, адже тут є на що подивитись. За таких умов інвестор, згодом, дуже швидко зможе повернути вкладені кошти.

За словами Сергія Березенка сьогодні без інвестицій не може бути розвитку, а без розвитку не буде майбутнього у жодного міста. На його думку, дуже важливо, що в Чернігові вдалося провести подібний форум, адже вдалося обмінятися досвідом, ідеями.

 – Я переконаний, що завдяки активній підтримці громадськості, бізнесу, ЗМІ нам вдасться залучити до Чернігова більше інвестицій, - наголосив Сергій Березенко.

Михайло Саакашвілі охоче поділився досвідом розвитку туризму в Грузії. За його словами, сьогодні ця галузь приносить його країні чималі кошти, як до місцевих, так і для державного бюджетів. Але головна проблема на сьогодні для України – це подолання корупції та створення прозорих, чесних правил гри. Тільки за таких умов сюди прийдуть великі гравці інвестиційного ринку.  

– Проблеми сьогодні в усіх регіонах України однакові, - висловив переконання губернатор Одещини. – Це корупція, кримінал, відповідальність місцевої влади, яка часто відсутня, бідність. Потрібно подолати корупцію, тоді ми будемо цікаві для інвесторів.

За словами Михайла Саакашвілі децентралізація дасть змогу активніше розвиватися регіонам, адже у них буде абсолютно інше фінансування.

– Але ці гроші не повинні розкрадатися, а мають використовуватися за призначенням, - пояснив екс-президент Грузії.

Він висловив переконання в тому, що Чернігівщина, як і Одещина володіють неймовірним туристичним потенціалом.

– Потрібно обмінюватись досвідом, возити людей та досягати успіхів, - пояснив він.

Попри конкретну та предметну дискусію Михайло Саакашвілі на зміг оминути увагою і наші «гарячі» вибори. За його словами він пробув у Чернігові не так багато часу, але йому цього вистачило для того, аби скласти чітке уявлення про те, що сьогодні відбувається в місті.

– Виборчий процес в України вже давно відбувається за накатаним сценарієм: підкуп виборця, мускулисті хлопці в камуфляжі, які лякають людей, членів комісій, брудна кампанія у ЗМІ. У результаті маємо не вибори, а «захоплення» мандату з метою грабувати країну в майбутньому, - пояснив Саакашвілі свою позицію.

На його переконання у Чернігові потрібно провести чесні та демократичні вибори:

– Для цього, усі люди в камуфляжі повинні негайно забратися з вулиць міста, тим більше усі вони «гастрольори», та дати чернігівцям спокійно проголосувати.

Сана Бойко

PR

 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини