Громадські активісти вимагають заборонити розважальні заходи у Чернігові в "Дні тиші"
У понеділок, 13 липня відбувся брифінг представників Відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнська організація Самооборона Майдану» та ГО «ВО Майдан» у Чернігівській області.
Під час нього було зачитано звернення до міського голови Олександра Соколова та керівників силових структур про недопущення проведення розважальних заходів кандидатами у народні депутати по 205 виборчому округу.
На думку активістів під час концертів та інших заходів можливі провокації та проведення прихованої агітації «за» або «проти» учасників виборчих перегонів. Також у зверненні йде мова про те, що організації занепокоєні можливістю зриву виборів.
«Принагідно необхідно зазначити, що проведення будь-яких культурно-масових заходів саме в день голосування є вкрай небажаним з огляду на те, що більша частина особового складу Чернігівського управління МВС буде задіяна для забезпечення порядку проведення виборів на виборчих дільницях, що унеможливить оперативне реагування на надзвичайну ситуацію», - йдеться у зверненні.
Також активісти нагадали, що відповідно до вимог ст.. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування. Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.
Під час брифінгу Олександр Бондарєв зазначив, що в «день тиші» самооборонівці будуть спостерігати за виконанням закону про вибори і якщо будуть помічати приховану агітацію на бігбордах чи лайт-сіті кандидатів, то будуть повідомляти опонентів, щоб вони могли реагувати.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression