Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 12:58:31

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету обіцяє підтримати ініціативи та пропозиції керівництва області

10.07.2015   08:17Агенцiя

Формування місцевих бюджетів в умовах реформи міжбюджетних відносин стало основною темою виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

У засіданні взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, народні депутати України Анатолій Євлахов, Олександр Кодола та Олег Купрієнко.

Засідання відбулося за участю першого заступника Міністра фінансів України Ігоря Уманського.

Відкриваючи нараду, голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрій Павелко зазначив, що на розгляд профільного парламентського комітету винесене актуальне питання формування та виконання місцевих бюджетів Чернігівської області в умовах започаткованої реформи міжбюджетних відносин, яке потребує врахування місцевих особливостей.

Як відзначив голова облдержадміністрації Валерій Куліч, основною проблемою Чернігівщини протягом останніх років є незабезпеченість коштами видатків на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ.
Проблема обумовлена складною демографічною ситуацією та територіальною особливістю області: друга в державі за територією і найменша за населенням.

Дослухатись до звернень депутатів обласної ради стосовно необхідності удосконалення бюджетного та податкового законодавства у своєму виступі голова обласної ради Миколи Звєрєва закликав членів бюджетного Комітету Верховної Ради України.
За його словами, як не прикро, але зміни, внесені до Бюджетного та Податкового кодексів, не сприяли фінансовій самодостатрності, а, навпаки, спричинили дефіцит коштів місцевих бюджетів. Затверджені державним бюджетом обсяги освітньої та медичної субвенцій майже всім районам і містам обласного значення - менші відповідних видатків 2014 року. Внаслідок цього фінансові ресурси, спрямовані на загальноосвітні заклади та установи охорони здоров'я, не забезпечують навіть видатки на оплату праці та енергоносії. Голова обласної ради звернувся до народних депутатів України з проханням сприяти збільшенню розрахункових коефіцієнтів для визначення обсягу субвенцій з державного бюджету.

Як відзначив перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, усі можливості для цього є. Наразі бюджетні відносини знаходяться на стадії реформування, тому мета подібних виїзних засідань – почути і врахувати думки людей, які безпосередньо працюють за новою бюджетною формулою.

З презентацією ключових позицій формування і виконання місцевих бюджетів Чернігівської області в умовах реформи міжбюджетних відносин виступив Директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко.

Під час засідання його учасники порушили низку найбільш болючих питань, які потребують нагального вирішення. Це, зокрема, проблеми охорони здоров'я, освіти, підприємств житлово-комунальної сфери будівництва та ремонту доріг тощо.

Окрім пленарної роботи, учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України ознайомилися з роботою Чернігівського тролейбусного управління, Чернігівського автозаводу та культурною спадщиною Чернігівщини.

За словами голови Комітету з питань бюджету Андрія Павелка, ініціативи та пропозиції керівників області будуть вивчені та враховані під час внесення змін до бюджетного кодексу України.


 

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року