Сьогодні зробили крок у напрямку декомунізації. ФОТОфакт
Портрети колишніх керівників Чернігівщини покинули залу засідань Чернігівської обласної державної адміністрації.
Це питання порушувалося неодноразово, проте до конкретних дій так і не доходило. Переконаний, що ця традиція радянських часів себе вичерпала, і настав час її припинити. До того ж, нині ми, крім етичного та морального аспектів, уже маємо й законодавчий – у вигляді Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Дехто з тих, чиї портрети прикрашали залу, підпадають під дію цього закону.
Але ми не викинули портрети на «смітник історії». А навпаки – переносимо їх туди, де їм місце – до музейної кімнати. Минуле – до минулого, а зараз час дивитися у майбутнє і працювати для нього.
P.S. Відкриття музейної кімнати плануємо орієнтовно за два тижні. Напередодні обов’язково поінформуємо і запросимо всіх охочих.
Валерій Куліч
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.