Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 жовтня, 05:44:47

У Чернігові змінять низку назв вулиць

02.07.2015   08:35

Відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та символіки" низка назв вулиць м. Чернігова має бути змінена.

Пропозиції щодо перейменування назв вулиць, названих на честь діячів та подій радянського тоталітарного режиму, обговорили члени комісії з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова під час засідання 30 червня під керівництвом секретаря міської ради Владислава Кухаря.

Комісія одностайно схвалила пропозицію щодо повернення ряду вулиць їх історичних назв, адже, на переконання науковців-істориків, це цілком розумна й виправдана річ. Зокрема: вул. Муринсона – Воскресенська, вул. Антонова-Овсієнка – Успенська, вул. Бєлінського – Єлецька та інші.

Ряд назв вулиць міста комісія запропонувала привести у відповідність до українського правопису, наприклад: вул. Василькова - вул. Волошкова, вул. Кузнечна – вул. Ковальська, вул. Музикальна – вул. Музична, Землянична – вул. Сунична, вул. Річна – вул. Річкова, вул. Робоча – вул. Робітнича, вул. Рябінова – вул. Горобинова та інші.

Втім, зміну назв вулиць міста вирішено винести на громадське обговорення мешканців міста та вивчити їхню думку. "Громадськість міста має взяти активну участь у процедурі перейменування вулиць міста, підтримати ініціативу комісії або внести свої пропозиції щодо зміни назв вулиць", - відзначив Владислав Кухар.

Комісія також підтримала пропозицію секретаря міської ради винести на наступну сесію перший пакет документів по перейменуванню ряду вулиць міста у частині повернення їм історичних назв та приведення деяких назв у відповідність до українського правопису.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Амстердам стали партнерами в європейському проєкті кліматичної нейтральності 11:42

Місто Чернігів отримало європейського партнера — місто Амстердам — у межах міжнародного проєкту SUN4Ukraine (Sustainable Urban Net Zero Network for Ukraine).

 Медицина без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільна клініка

Медицина без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільна клініка 11:39

Доступність медичних послуг – один із пріоритетів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Над цим на Бобровиччині працюють як лікарі, так і керівництво громади разом з депутатським корпусом.

У Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості» 11:22

23 жовтня у Чернігові відкрилася фотовиставка «Обличчя стійкості», присвячена незламності українських жінок у період війни, та організована Коаліцією «Чернігівщина 1325».

У січні-вересні 2025 року на Чернігівщині сплачено 30,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 11:07

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-вересні 2025 року сплачено 19,4 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 25,4 відс. (на 3,9 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2024 року.

До Всесвітнього тижня ядерної науки: у 100 школах проведуть XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки»

До Всесвітнього тижня ядерної науки: у 100 школах проведуть XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки» 10:12

Вперше в Україні до Nuclear Science Week — Всесвітнього тижня ядерної науки — музейники, науковці та освітяни запускають одразу у 100 школах XR-виставку «Чорнобиль у війні: уроки ядерної безпеки».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини