Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 грудня, 19:47:28

Рекордна кількість кандидатів, підкуп виборців та тест на демократію – результати круглого столу. ВІДЕО

27.06.2015   11:49Агенцiя

26 червня в дискусійному клубі «Експертна думка» відбувся круглий стіл «За чесні вибори, за прозорі вибори», присвячений ходу виборчої кампанії по 205 округу та ініційований Комітетом виборців України.

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель висловив надію, що проміжні вибори по 205 округу будуть останніми, що проходять за мажоритарною системою, і зміни до виборчого законодавства таки будуть прийнять. «Виборча реформа не є першочерговою для України, але вона задасть позитивний вектор змін у країні та доведе західним партнерам здатність нашої держави виконувати взяті зобов’язання», - підкреслив Кошель.

Старт кампанії уже вказує на те, що вибори будуть важкими. Наразі кількість кандидатів в депутати від Чернігова є рекордною та становить 90 осіб. На думку голови КВУ, ця цифра результат штучного збільшення кількості кандидатів і згодом частина з них відмовиться від гонки за мандатом. Але навіть за умови, що їх стане менше, така кількість бажаючих стати членом Парламенту значно ускладнить роботу виборчих комісій та адмінстрування виборів в цілому.

За словами представників КВУ, однією з головною на виборах по 205 округу є тема підкупу. На сьогодні фіксується велика кількість випадків прямого та непрямого підкупу виборців, що за законом є кримінальним злочином та має каратися позбавленням волі на строк від 8 років. На жаль, такі злочини важко довести і тому існує мала кількість кримінальних проваджень по цьому факту. Однак, голова Комітету виборців України припустив, що саме під час цієї кампанії ми побачимо чимало прецедентів саме по підкупу виборців, та наголосив: «Підкуп – це злочин для тих, хто дає, і тих, хто бере».

Не цураються кандидати й брудних технологій, що також знаходить в масовому використанні. Але учасники обговорення надіються на свідомий підхід громадян до визначення найдостойнішого претендента в нардепи і чорний піар і цьому випадку може мати зворотній ефект, як то було на президентських виборах в Польщі.

Святослав Пікуль, юрист КВУ, відзначив також відсутність на сітілайтах та білбордах з політичною агітацією інформації про вихідні дані замовника, а за законом вони мають бути: «Якщо інформації про замовника немає, то реклама оплачена не з офіційного виборчого фонду кандидата, а за рахунок «чорних» коштів, тобто фінансуються з ті нових ресурсів», - зауважив юрист. «Складається парадоксальна ситуація, коли люди порушують закони, балотуючись в місце, де ці закони приймаються», - підкреслив Святослав Пікуль.

Відзвітувати перед виборцями про про розміри та використання свого виборчого фонду закликав Сергій Мекшун, представник КВУ в Чернігівській області, та назвав вибори по 205 округу «репетицією майбутніх місцевих виборів по всій Україні».

Місцеві чернігівські експерти підтримали важливість контролю за ходом виборів з боку громадських організацій, але звернули увагу на велику кількість моніторингових компаній.
Юрій Паперний закликав не допустити втручання в кампанію третьої сторони, а також, окрім юридичного боку, звертати увагу на реакцію виборців та моральний бік всього процесу.
Олександр Підгорний висловив думку про те, що основна хвиля агітації ще попереду, адже з майже сотні претендентів на депутатський мандат впізнаваністю можуть похвалитися не більше десятка, а то й 4 чи 5 осіб, тож решті, щоб «засвітитися» доведеться в форсованих темпах донести електорату інформацію про себе.

Про порушення в роботі окружної виборчої комісії розказав Сергій Соломаха. За його словами, вже було проведено сім засідання ОВК, на жодне з яких не було запрошено представників ЗМІ та громадськості, хоча це чітко прописано у постанові ЦВК №350 «Про діловодство у комісії». Відповідальність за це, на думку активіста, лежить на голові комісії та секретарю. Також, як повідомив Сергій Соломаха, він має сумнів в професійному виконанні членами ОВК своїх обов’язків – лише п’ять членів окружної виборчої комісії працювали хоч раз на виборах, всі решта – юристи, а тому можуть зіграти роль «слона в лавці з посудом».

Насамкінець представники КВУ запевнили, що псевдозамінування ЦВК напередодні, що завадило зареєструватися десятку осіб, не вплине на хід виборчої кампанії та не призведе до скасування результатів голосування. «Для нас не принципово хто саме переможе, принципово, щоб самі вибори пройшли максимально чесно, законно та прозоро. Для України це – своєрідний тест на демократію», - акцентував Олексій Кошель.


Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини