Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 09:44:32

Звернення Владислава Атрошенка: "Чернігв має бути енергоефективним містом з високм потенціалом розвитку"

17.06.2015   06:52Агенцiя

Шановні чернігівці!

Я чітко розумію, що найбільша проблема, яка сьогодні турбує українців – проблема відкритої військової підтримки з боку Росії сепаратистів, які фактично воюють із нашим майбутнім. Але, разом із тим, є і проблеми сьогодення. Сьогодні кожна сім’я думає, як і чим сплатити за значно збільшені комунальні тарифи, значну частку в яких займає тепло. І нам варто всім терміново навчитися економити.

Що ж треба зробити для того, щоби менше кожній сім’ї платити за тепло? Треба зробити три речі: перша – модернізувати існуючі теплові мережі. Вони застаріли і не оновлювалися, практично з того часу, коли були зроблені, тому що ані міська влада, ані орендарі не були зацікавлені у вкладанні коштів у модернізацію цієї мережі. Адже є теплові втрати чи немає теплових втрат – усе одно за них заплатить кінцевий споживач. Часи змінилися, і умови змінилися – кінцевий споживач, тобто ми з вами – навчилися вже думати і рахувати. Ми не хочемо платити за теплові втрати! Ми готові платити за те тепло, яке отримуємо в оселі.

І це допомагає зробити друге питання – це облік. Для цього фонд «Поліський оберіг» почав програму встановлення лічильників на багатоквартирні будинки, які б чітко надали можливість економити від 10 до 20 відсотків кожній квартирі за фактично отримане тепло, і окупити інвестицію в цей лічильник буквально за декілька місяців.

I третє - це утеплення осель та бюджетних установ. На цьому повинні концентруватися чернігівці, міська влада, підприємства та установи міста. Це реальний шлях до енергетичної незалежності та зменшення платежів за комунальні послуги.

Перше питання сьогодні пропонує здійснити Світовий банк. І, спілкуючись із представником цієї установи, я зрозумів, що є загроза того, що Світовий банк може виключити місто Чернігів із переліку 10 міст в Україні, де планувалося втілення програми модернізації теплових мереж.

Чому викреслити? Тому що не зацікавлена ані міська влада на чолі з Соколовим, ані існуючий орендар у модернізації теплової мережі.

Тож я звертаюся в ім’я майбутнього, в ім’я кожної сім’ї міста Чернігова до діючого депутатського корпусу міської ради, до діючого мера – не втратити цю можливість отримання коштів Світового банку терміном на 20 років у сумі 35 мільйонів доларів майже під нуль відсотків річних для модернізації теплової мережі задля того, щоб і кожна сім’я міста менше сплачувала за спожите тепло, і задля того, щоби Чернігів став енергоефективним містом із високим потенціалом розвитку.

Варто зазначити також, що реконструкція теплових мереж могла би зекономити значні кошти міського бюджету, тому що споживачем тепла є значний бюджетний сектор: це лікарні, школи, дитячі садочки, інші державні або бюджетні установи.

Варто зазначити також, що ці кошти можна би використати на розвиток міста, на корисні програми, які би дозволили в короткий термін змінити обличчя нашого міста.

Саме тому, я прошу депутатів міської ради вже на найближчій сесії створити комунальне підприємство, яке візме на свій баланс тепломережі та отримає кошти на їх модернізацію. Прошу мера Соколова не перешкоджати цьому процесу, а орендарів чернігвської ТЕЦ передати на баланс міста тепломережі та зберегти шанс на отримання коштів для їх модернізації.

Це потрібно зробити дуже швидко заради майбутнього нашого міста.


Владислав Атрошенко, народний депутат України


PR

Останні новини Чернігівщини

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

Поліція Корюківського району за півроку відкрила 8 проваджень та склала майже 300 адмінпротоколів

Поліція Корюківського району за півроку відкрила 8 проваджень та склала майже 300 адмінпротоколів 18:14

Від початку року співробітники Корюківського районного відділу поліції відпрацювали 343 повідомлення про вчинення домашнього насильства. Складено 295 адміністративних протоколів та винесено 48 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

Поліція Чернігівщини збільшила кількість патрульних екіпажів на найбільш аварійних ділянках доріг

Поліція Чернігівщини збільшила кількість патрульних екіпажів на найбільш аварійних ділянках доріг 18:10

Насамперед, збільшиться кількість екіпажів Управління патрульної поліції та груп реагування патрульної поліції ГУНП в Чернігівській області на трасах міжнародного значення М01 "Київ — Чернігів — Нові Яриловичі" та М02 "Кіпті — Глухів — Бачівськ".

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини