Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 22:00:42

$ 35 млн на модернізацію тепломереж Чернігів може не отримати. Світовий банк просить уряд знайти інше місто

15.06.2015   17:51

Чернігів має шанс модернізувати тепломережі і завдяки цьому зменшити витрати тепла в будинках. Але може цей шанс і втратити. Ще рік тому Чернігів став одним з десяти міст, де збиралися реалізувати проект за рахунок коштів Світового Банку.

Але в результаті роботи над проектом спеціалисти банку з’ясували, що орендар мереж "ТехНова" для генерації тепла використовує вугілля, що забруднює навколишнє середовище. Це суперечить Кіотському протоколу, а отже, Світовий банк не має права дати кредит на Чернігвську ТЕЦ.

Після того, як представники Світового банку повідомили Чернігвський міськвиконком, влада втратила інтерес до цього проекту. Через це Світовий банк звернувся до Кабміну з проханням найти місто, яке замість Чернігова отримає ці кошти.

Про це говорили депутати та представники громадськості на зустрічі з Айратом Хакімзяновим, консультатном Світового банку. З‘ясувалося, що міська влада вже протягом тривалого часу не створює підприємство, яке може стати отримувачем цього кредиту, що поставило під загрозу саму можливість отримати ці кошти.

Вихід є. Міська рада створює комунальне підприємство. «ТехНова» укладає з ним договір і передає тепломережі, теплопункти та іншу інфраструктуру. Світовий банк виділяє кредит на модернізацію.

Умови дуже вигідні: 35 мільйонів доларів на 20 років практично під 0 відсотків. Споживачі отримують скорочення втрат тепла, кращий його облік, а отже, економію споживання та коштів.

Під час зустрічі народний депутат України Владислав Атрошенко звернувся до депутатів міської ради та закликав терміново підготувати проект рішення про створення такого комунального підприємства, а також висловив думку, що фірма «ТехНова», яка орендує ТЕЦ не перешкоджатиме цьому процесу, адже власником і мереж і підприємства ТЕЦ по суті є громада міста, а «ТехНнова» — лише орендар.

Зараз затримка виключно за міською владою.


Iрина Максименк

PR

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини