Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 00:01:58

Нові технології зі старим присмаком?

15.06.2015   07:39Агенцiя

Вихідними чернігівці побачили у власних поштових скриньках листівки, від одного з потенційних кандидатів у 205 окрузі Ігоря Андрійченко, написані від руки, з закликами підтримати його з партійною командою.

Це саме той Ігор Андрійченко, якому Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидата в народні депутати України. Ця відмова не остаточна, а пов’язана з процедурними питаннями.
Але і сам кандидат, і його політична сила вирішили на цьому зробити рекламу і вдарилися в популізм та звичайну оману виборців.

Політична партія «Демократичний Альянс» у своїй заяві вимагає «забезпечити рівні умови для змагальності кандидатів незалежно від їх партійної приналежності та вільним від адміністративного впливу.»
«Партія ДемАльянс вважає, що ЦВК умисно затягує час розгляду документів кандидатів, щоб відтягнути час їх офіційної агітації ( збір пожертв, розміщення зовнішньої реклами тощо).
ДемАльянс пов’язує позицію ЦВК з тим, що по 205 округу балотується керівник Державного управління справами Сергій Березенко, який повноправно вважається представником влади.»

Є ворог – влада, яка виступає гальмом прогресивному місцевому кандидату. Все добре. Є з чого починати виборчу кампанію!

Все добре, але ДемАльянсовці чомусь проігнорували ознайомити виборців зі змістом постанови ЦВК. Наводимо її повністю:

У К Р А Ї Н А
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
12 червня 2015 року № 68

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Андрійченка І.В., висунутого політичною партією ДемАльянс (Демократичний альянс) в одномандатному виборчому окрузі № 205 на проміжних виборах народного депутата України
26 липня 2015 року

До Центральної виборчої комісії 8 червня 2015 року надійшла заява політичної партії ДемАльянс (Демократичний альянс) разом з іншими документами щодо реєстрації кандидатом у народні депутати України Андрійченка Ігоря Володимировича, висунутого 7 червня 2015 року на VII з’їзді цієї партії в одномандатному виборчому окрузі № 205 на проміжних виборах народного депутата України 26 липня 2015 року.
Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила їх невідповідність вимогам Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон).
Так, на порушення пункту 3 частини першої статті 55 Закону заява Андрійченка І.В. про згоду балотуватися кандидатом у народні депутати України від цієї партії не містить зобов’язання у разі обрання депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України.
За таких обставин зазначений документ не є заявою про згоду балотуватися кандидатом у народні депутати України від партії в розумінні пункту 3 частини першої статті 55 Закону.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України у разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 55 Закону.
Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 55, частини третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 – 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Андрійченка Ігоря Володимировича, висунутого політичною партією ДемАльянс (Демократичний альянс), в одномандатному виборчому окрузі № 205 на проміжних виборах народного депутата України 26 липня 2015 року.
2. Повернути політичній партії ДемАльянс (Демократичний альянс) внесену нею грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".
3. Копію цієї постанови надіслати політичній партії ДемАльянс (Демократичний альянс).
4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії М. ОХЕНДОВСЬКИЙ


Знаючи цей текст, Ігор Андрійченко продовжує стверджувати, що «Безпідставна відмова в реєстрації незручного кандидата, це типовий механізм використання адміністративного ресурсу під час виборів партіями влади. Надзвичайно неприємно бачити, що до цієї ганебної практики вдались політичні сили, які позиціонують себе як проевропейські і демократичні. Такі дії влади підривають авторитет України на міжнародній арені та знищують залишки довіри до неї в самих українців.»

Мабуть все ж не потрібно вважати чернігівців дурнями та використовувати такі виборчі технології. А просто швидко усунути технічні недоліки та розпочати офіційну боротьбу за голоси виборців.

 Юрій Паперний

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.