Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 лютого, 03:14:41

Відбулось обговорення проблеми формування спроможних територіальних громад Ніжинського району

09.06.2015   16:18

В великій залі міськвиконкому, відбулось розширене засідання робочої групи з питань формування спроможних територіальних громад Ніжинського району.

На зустрічі були присутні ніжинський міський голова Анатолій Лінник, заступники міського голови Ігор Алєєксєнко, Сергій Осадчий, Олег Баранков, Григорій Олійник, в. о. голови районної державної адміністрації Сергій Батрак, голова районної ради Олег Бузун, директор офісу реформ Ярослав Жиденко, депутати обласної, міської та районної ради, голови сільських і селищних рад і інші.

Під час зустрічі говорили про перспективний план створення спроможних громад на території району.

Зараз на Ніжинщині тридцять селищних і сільських рад та сімдесят два населених пункти. Проте, найближчим часом планується громади між собою об’єднати й створити лише п’ять.

Щоб вирішити, який населений пункт із яким хоче добровільно об’єднатись керівники району неодноразово зустрічались із активами сіл.

Міський голова Анатолій Лінник говорив, що до міської ради чи виконавчого комітету щодо добровільного об’єднання жодних звернень не надходило. «Ми готові вести діалог, вислухати всі пропозиції і робити перші кроки. Ніжин має всю необхідну інфраструктуру й може бути центром об’єднання. Але ж приєднання до Ніжина має бути добровільним, а не примусовим. Так у Законі написано. Та перед прийняттям такого рішення треба досконало вивчити всі цифри та економічну складову», - говорив Анатолій Валерійович.

Майже всі голови сільрад Ніжинщини готові до такого об’єднання. Проте, багато хто з них не погоджується, щоб центр об’єднання був не в їхньому населенному пункті.

Голів сільських рад в кожному населенному пункті не буде. Будуть старости. Ця посада виборна та оплачуватиметься. Кожен староста автоматично ставатиме членом виконавчого комітету своєї громади.

Депутат обласної ради Валерій Якуба зауважив, що час на вивчення та опрацювання цього питання обмежений. «До шістнадцятого червня ми маємо прийняти це рішення, щоб отримати гроші на реформи», - говорив Валерій Якуба.

Сума, яка має піти на реформування складе понад сто мільйонів гривень.

Останні новини Чернігівщини

Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01

Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».

Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23

Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.

4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11

День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини