Підприємці протестували проти касових апаратів. ВІДЕО
«Ми не проти касових апаратів, але на цих умовах — це смерть малого бізнесу!» З такою думкою підприємці Чернігівщини вийшли на попереджувальну акцію.
![](/uploads/9796-m.jpg)
За словами мітингувальників, так звані реєстратори розрахункових операцій нароблять більше шкоди ніж користі. Вони зібралися під стінами облдержадміністрації, аби донести свою незгоду із впровадженням касових апаратів до представника Президента в області, тобто голови адміністрації Валерія Куліча. За існуючих умов, апаратура, яку повинен встановити собі кожен підприємець що працює у сфері торгівлі, стане додатковим полем для махінацій та корупційних оборудок, заявляють бізнесмени. Бо ж податкова система працюватиме, як і раніше.
«Сьогодні касові апарати включають в не реформовану податкову систему. Тобто це те саме, що включати касовий апарат, якому потрібна напруга 220, ми включаємо в 380. Такого не може бути. І тому ми сьогодні протестуємо проти касових апаратів і за закон Оксани Продан №1718, який відміняє введення цієї норми», — каже уповноважений представник бізнесу при комітеті Верховної Ради з питань податкової і митної політики Ірина Березинець.
Найперша проблема, яку бачать підприємці — необхідність придбати сам касовий апарат, який коштує кілька тисяч гривень. А його ще потрібно і обслуговувати. «По-друге, програмне забезпечення на касовий апарат. Третє, кожному підприємцю необхідно придбати спеціальні ключі для того, аби інформація передавалася з касового апарата на податкову службу. Четверте, кожен підприємець повинен не просто встановити касовий апарат, він ще повинен підписати договір із сервісною компанією, котра його буде обслуговувати, а це також гроші,» — розповідає Віталій Сальва — голова Чернігівської міської профспілки «Підприємець».
А ще необхідно навчити персонал, аби через незнання чи неправильну роботу не «нарватися» на штрафи. Тай це ще дрібниці у порівнянні з тим, що за задумом законодавця касовий апарат повинен через мережу інтернет передавати данні про здійснення фінансових операцій у податкову. При цьому парламентарі навряд чи врахували, що рівень охоплення всесвітнім павутинням сільської місцевості високим не назвеш. А якщо говорити про прикордонні райони, то там великі проблеми навіть з мобільним зв’язком, не кажучи про інтернет.
Самі ж підприємці твердять, введення касових апаратів в умовах не реформованої податкової системи навряд чи покращить бізнес-клімат у державі. Радше призведе до цілком протилежного результату, адже, хай там як, а свої затрати бізнесмени покладуть на плечі споживачам, що призведе до поступового вимирання малого бізнесу.
Віктор Гордійко, підприємець: «Це проблема не тільки підприємця, а взагалі всіх людей тому, що збільшення витрат підприємців потягне за собою збільшення цін. А ціни збільшувати вже нікуди бо і так проблеми з комунальними послугами, зі здорожчанням пального і всього іншого — у людей немає грошей, їм не має за що жити. І ми це відчуваємо на своєму бізнесі — обороти впали в кілька разів.»
Попереджувальна акція під стінами адміністрації завершилася резолюцією, в якій малий бізнес вимагає з початку навести лад в законодавстві та провести відповідні реформи, а вже потім впроваджувати касові апарати. Вже завтра цей документ підприємці планують віддати Президенту, прем’єр-міністру та депутатам Верховної Ради під час аналогічної акції, яка пройде під стінами Кабміну.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.