Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 23:43:54

Як будемо голосувати восени? ВІДЕО

30.05.2015   11:04Агенцiя

26 липня відбудуться довибори у 205 виборчому окрузі. Від них багато чого очікують. Але це лише один округ. А от згодом, вже восени, всю країну охопить справжня виборча лихоманка – даватимемо путівку в парламент місцевим обранцям. І не так, як звикли. Проектів змін до профільного законодавства у Верховній Раді наразі чотири, і один з них розглядали за круглим столом в Чернігові.

Свою версію Закону України про місцеві вибори керівник робочої групи при голові Верховної Ради Олександр Черненко готував з Андрієм Парубієм та ще з майже двома десятками депутатів. Перевагою документу, на їхню думку, є реальні відкриті списки, а не прихована мажоритарка. До того ж законопроект підтримується членами Центральної виборчої комісії, а його основні статті були рекомендовані ОБСЄ, Радою Європи та Венеціанською комісією. І якщо все складеться, то в липні він буде остаточно прийнятий, бо можливість проведення місцевих виборів не ставиться під сумнів.

До чого ж готуватися? У великих містах (не менше 90 тисяч виборців) все відбуватиметься за пропорційною системою відкритих списків. Партії формують у довільному порядку список, а потім ділять його на округи, у кожному з яких різна кількість мандатів. Виборець обов’язково голосує за партію і, якщо хоче, за певного політика, вписуючи у бюлетень номери. У підсумку спочатку місця у раді дістаються відповідно до відсотків, які набрали кандидати (для цього визначається ціна одного мандата в голосах), а решту отримують ті, хто залишається у списку. Бар’єру немає – якщо особа отримає необхідний мінімум голосів, вона стане депутатом. Аналогічно обирають і склад обласного парламенту. А от мерські перегони матимуть два етапи.

Районні, районні у містах та міські ради невеликих міст підуть на вибори з багатомандатними мажоритарними округами. Партії сформують списки, люди голосуватимуть як і раніше, але переможе кілька депутатів, від двох до чотирьох на кожному окрузі. Це, як вважають автори закону, зменшить гостроту конкуренції і рівень фальсифікації. Учасники антитерористичної операції та тимчасові переселенці зможуть голосувати, якщо ще до початку кампанії зареєструють свою фактичну адресу у Держреєстрі виборців. А от журналістські гаманці схуднуть – агітувати дозволять лише на мітингах, зустрічах і через листівки. Словом, новацій вистачає.

Свою підтримку законопроекту вже висловили депутати від Чернігівщини Анна Романова та Олександр Кодола. Що ж, змінам – бути, але нехай восени вони таки не стануть для звичайного українця вищою математикою.


Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.