Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 23:26:48

Навіщо проводити позачергову сесію облради?

27.05.2015   10:15Агенцiя

26 травня відбулися засідання президії, спільне засідання постійних комісій та засідання постійних комісій обласної ради.

В порядку денному розглядалися питання, які будуть внесені на розгляд 25-ї (позачергової) сесії обласної ради, а також окремі питання, передбачені поточним планом її роботи на 2015 рік.

Питання «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області» на двадцять п’ятому пленарному засіданні депутати мали б розглядати першим. Адже, за словами голови обласної ради Миколи Звєрєва, відповідно до законодавства України ухвалити це рішення потрібно до 1 червня.

В області над проектом працювала обласна рада разом із робочими групами, які вивчали ситуацію в кожному районі. Тож передбачалося, що в області замість 569-ти територіальних громад буде всього 16 – на базі міст, 24 – на базі селищ та 19 – на базі сіл.
Проект розроблено з метою формування спроможних взаємопорівнювальних територіальних громад Чернігівської області за повноваженнями, ресурсною базою, чисельністю населення та площею території. Це, у свою чергу, має забезпечити у майбутньому спроможність об’єднаних територіальних громад самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.

Проте значна кількість депутатів, особливо мажоритарники, наголосила на недосконалості проекту, вимагаючи відтермінувати його внесення на розгляд сесії.

У ході тривалої дискусії народні обранці дійшли згоди зняти його з порядку денного майбутньої сесії та продовжити обговорення питання на спільному засіданні постійних комісії, на яких більшість депутатів, як з’ясувалося, не підтримують цього питання.

Голова обласної ради зазначив, що проект перспективного плану вже обговорювали знизу – в районах і сільських глибинках. Саме після цих слів і розгорілася майже годинна дискусія. Депутати навіть не стали заслуховувати виступ заступника директора департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Сергія Ситника, який мав розповісти про напрацювання з цього питання. Депутат із Коропщини Олександр Нерета навіть заявив, що Микола Звєрєв обманює людей. Олена Дмитренко повідомила, що обурені жителі військового містечка Десна Козелецького району збираються приїхати на позачергову сесію обласної ради і протестувати проти реформи. Валентин Запорощук зауважив, що потрібно зробити все, аби уникнути конфліктів, щоб села не з’ясовували, яке з них головніше.

Депутати дорікали Миколі Звєрєву низовим обговоренням адміністративної реформи, яке в окремих районах проводилося не на належному рівні.

Процес розробки плану, на їхню думку, відбувався надто поверхово і пришвидшено, під тиском строків. Вони вважають, що запонований до розгляду документ лише частково відображає думку населення, методика його написання не враховує реалій Чернігівщини та й самі депутати не були залучені до підготовки. Останнім часом ця робота проводилася силами обласної та районних державних адміністрацій, тож певні помилки в налагодженні процесу визнав і перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич.

Голова облради поставив на голосування пропозицію про зняття з порядку денного цього дискусійного питання. 12 членів президії проголосували «за», 3 – «проти» і один – «утримався». Це рішення підтримали також учасники спільного засідання постійних комісій.

Обласній державній адміністрації було доручено підготувати та внести на позачергову сесію з усіма врахованими пропозиціями проект рішення про хід підготовки Проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області.

Включити до порядку денного інші 17 питань депутати вирішили одноголосно. Серед них – ряд проектів, підготовлених облдержадміністрацією. Це, зокрема, Стратегія сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року, затвердження додаткового переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2015 рік, внесення змін до окремих програм тощо

28 травня позачергова 25-та сесія таки заслухає інформацію про підготовку на Чернігівщині перспективного плану формування територій громад області. Але це не нащо, окрім зайвої політизації та галасу не уде впливати.
Саме заради питання «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області» і потрібно було скликання позачергової сесії. Питання фактично знято. Навіщо витрачати кошти та час на проведення позачергової сесії, якщо всі інші можна розглянути на черговій? 

Юрій Паперний

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.