Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 04:15:09

Арсеній Яценюк перевірив хід облаштування українсько-російського державного кордону на Чернігівщині

22.05.2015   16:04

У п’ятницю, 22 травня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк перевірив хід облаштування українсько-російського державного кордону на пункті пропуску «Сеньківка», що на Чернігівщині.

Глава Уряду оглянув інженерно-технічні споруди, зведені в рамках першого етапу облаштування «Європейського валу», та ознайомився зі зразками техніки та новітніми засобами охорони державного кордону.

Він нагадав, що роботу зі зведення державного кордону «Європейський вал» було розпочато в минулому році. Цей проект, наголосив Арсеній Яценюк, «має дати можливість Україні захистити свою територію, в першу чергу – від диверсійних груп, російських терористів та бандитів, від незаконного перетину державного кордону, незаконної міграції, торгівлі людьми, зброєю та наркотиками».

Глава Уряду підкреслив, що це повинен бути перший кордон, який, в тому числі, дає можливість не дозволити російським військовим потрапити на територію України.

Арсеній Яценюк наголосив, що проект «Європейський вал» став «фактично електронною системою контролю над державним кордоном». Вона передбачає чотири можливості електронної ідентифікації – «як на землі, так і з повітря, в тому числі з залученням безпілотних апаратів»: «Уся ця система зводиться на один пульт, і оператор приймає рішення з огляду на те, хто перетнув кордон - чи це жива сила, чи техніка. Після цього він або дає вказівку затримати, або вказівку не знищення тих, які посягають на територіальну цілісність та безпеку української держави».

За словами Глави Уряду, огорожі будуть встановлені лише в зоні пунктів пропуску: «По всій іншій ділянці державного кордону будуть інженерні споруди та електронні засоби моніторингу, для того, щоби весь кордон був під захистом. У тому числі, бойові модулі, як мобільні, так і стаціонарні, мета яких – ураження тих цілей, які представляють небезпеку для української держави».
«Ми повністю змінили ідеологію. Електронні засоби в десять разів ефективніші, тому що дають можливість контролювати повністю весь кордон», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що вже багато зроблено в частині проектної документації, створено державне підприємство «Дирекція з будівництва та експлуатації прикордонної інфраструктури».

Глава Уряду зазначив, що перший проект «Європейського валу» передбачав загальну суму фінансування розміром майже 1 млрд. доларів США. Проте після консультацій з експертами зі США, Ізраїлю та ЄС Уряду вдалося здешевити цей проект у п’ять разів.

Загальний обсяг коштів, передбачений проектом, - 4 млрд. грн: «2,5 млрд. грн. будуть направлені на електронні засоби і так зване «залізо», 1,5 млрд. грн. – на будівельні роботи».

Арсеній Яценюк підкреслив, що з цих 4 млрд. грн. «1, 5 млрд грн. повернуться в Державний бюджет як податки», адже до реалізації проекту залучені в основному українські підприємства, «які як виконують будівельно-монтажні роботи, так і виготовляють техніку, яка буде стояти на державному кордоні Україні».

«Тобто цей проект має дві мета. Перша і основна мета – це безпека від російських диверсантів і терористів. Друга – створення робочих місць, державні замовлення і розвиток української науки», - сказав Глава Уряду.
Він нагадав про проекти для облаштування кордону, продемонстровані українськими підприємствами: «Можу сказати, що пишаюся тими науковими розробками, які сьогодні продемонстрували українські компанії – вони на рівні світових розробок».
«Сподіваюся, що в нас будуть ще замовлення від західних партнерів на те, як облаштовувати державний кордон», - додав він.

Арсеній Яценюк повідомив, що проект «Європейський вал» передбачає завершення облаштування всієї інженерної та електронної системи протягом чотирьох років: «До кінця 2018 року весь українсько-російський державний кордон буде побудований, змонтований і буде ефективно захищати Україну від російських терористів».

Під час відвідання пункту пропуску Глава Уряду оглянув хід зведення інженерних споруд, які включають систему штучних перешкод на можливих напрямках руху техніки, спостережні пункти та вежі, суцільний рів, загороджувальний паркан, сигналізаційні пристрої тощо. Крім того, обладнані елементи інженерного облаштування пункту пропуску, захисні споруди для укриття пасажирів та персоналу.

Координатор проекту облаштування державного кордону Ігор Полуденко повідомив, що за 2014-2015 роки було зведено 115,2 кілометра протитанкових споруд, 82 кілометра рокадних доріг, 417 кілометрів контрольно-слідових смуг, 10 км 750 метрів загороджень. Установлено 49 веж спостереження по всіх ділянках Сумської, Харківської, Чернігівської областей. Загалом на цей обсяг робіт витрачено 160 мільйонів гривень, які були отримані як кошти міжнародної технічної допомоги.

До кінця року на зведення «Європейського валу» в Державному бюджеті передбачено 300 мільйонів грн.. Цим коштом до 1 вересня заплановано облаштування протитанкових споруд - 385,7 км, огороджень - 90 км, 7 опорних пунктів, 214 км контрольно-слідової смуги та рокадної дороги - 214,5 км.
 

Останні новини Чернігівщини

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

 Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій

Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій 12:03

Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини