Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 березня, 15:15:25

Триває підготовка перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чернігівщини

19.05.2015   09:12Агенцiя

На Чернігівщині, як і в країні загалом, розпочато процес реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. На сьогодні проходить його перший етап — підготовка перспективного плану формування спроможних територіальних громад. Пропозиції з районів та міст області до нього активно обговорюються як у самих громадах, так і на засіданнях робочої групи, утвореної розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

18 травня на черговому засіданні робочої групи обговорили пропозиції до перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чернігівської області. Участь у ньому взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, голова обласної ради Микола Звєрєв, відповідальні особи райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, які координують дані питання.

— Чернігівщина виявила бажання бути пілотною областю у впровадження реформи місцевого самоврядування. На сьогодні стоїть завдання дуже в стислі терміни доопрацювати пропозиції до перспективного плану формування територіальних громад. Після цього голова обласної державної адміністрації відповідно до нормативно-правових актів винесе цей документ на розгляд сесії обласної ради, — підкреслив голова обласної ради Микола Звєрєв. Без цих планів, за його словами, громади не отримають фінансування на розвиток з Державного фонду регіонального розвитку.

Під час виступу заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Сергія Ситника учасники наради детально ознайомилися з напрацьованими пропозиціями формування спроможних територіальних громад по кожному району області. Враховуючи те, що ціла низка озвучених пропозицій потребувала окремих пояснень, то для їх надання були заслухані відповідальні представники місцевих органів влади.

Під час засідання було заслухано інформацію представників районів щодо об’єднання територіальних громад. Озвучуючи пропозиції, вони наголошували на врахуванні специфіки області — маємо найбільшу територію та найменшу щільність населення. А Методика формування територіальних громад передбачає, в кінцевому результаті, забезпечення якісного рівня надання послуг для населення, зокрема, у сфері охорони здоров’я, освіти, культури соціального захисту та житлово-комунального господарства.

Тому, було дано доручення деяким районам у дводенний термін доопрацювати пропозиції та надати їх до обласної ради на узагальнення. Наступним кроком буде виготовлення картографічних матеріалів та опрацювання проекту перспективного плану формування спроможної територіальної громади депутатами обласного рівня. А вже наприкінці травня цей документ буде винесено на затвердження сесії обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31

Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.

Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16

Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13

І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.

Чернігівські важкоатлети вибороли медалі на Кубку України 10:20

У Луцьку з 23 до 28 лютого відбувається Кубок України з важкої атлетики, де чернігівські важкоатлети вдало виступили та здобули нагороди різного гатунку:

На Чернігівщині засуджено двох військовослужбовців за порушення правил поводження із боєприпасами, внаслідок чого травмовано чотирьох малолітніх дітей 10:19

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону двох військовослужбовців визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України (порушення правил поводження із боєприпасами, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини