Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 серпня, 23:16:39

Державний реєстр виборців України: перспективи покращення громадського контролю напередодні місцевих виборів

15.05.2015   09:04Агенцiя

Про оптимальну модель роботи Державного реєстру виборців говорили на засіданні круглого столу 14 травня у Чернігові, що відбувся в рамках кампанії «Кожен голос важливий» ініційованої Центром підтримки громадських ініціатив.

Особливо гостра ця тема напередодні ймовірних позачергових виборів до Верховної ради по округу 205, що у Чернігові, а також виборів до місцевих рад.Мета круглого столу - обговорення оптимальної моделі роботи Державного реєстру виборців напередодні місцевих виборів з урахуванням міжнародного досвіду.

До заходу долучились представники відділів адміністрування реєстрів виборців, які працюють у Чернігівській ОДА, Чернігівській районній адміністрації, Деснянській районній раді Чернігова, чиновники з Державної міграційної служби і, звісно, громадськість та ЗМІ.

Експерти Центру підтримки громадських ініціатив в рамках кампанії «Кожен голос важливий» провели вже близько двадцяти круглих столів по всій Україні. В рамках заходів представники Центру прагнуть за допомогою інформаційно-просвітницьких заходів зменшити традиційні ризики – повторні включення до виборчих списків, наявність так званих «мертвих душ», «каруселі» та інше. Проте треба заначити, що справа тут не тільки в реєстрі.

Зокрема, за словами залученого експерта Олексія Сініцина: «Реєстр працює гарно, більше проблем з дільничними комісіями, з політикою політичних партій щодо виборчого процесу».
Виконавчий директор Центру підтримки громадських ініціатив у Чернігівській області Тетяна Громова переконана, що конче необхідна активна інформаційна кампанія та залучення до голосування якомога більшої кількості громадян. У тому числі і вимушених переселенців.

Валерій Білоокий, завідувач Відділу державного реєстру виборців Чернігівської ОДА, наголосив, що існуючий реєстр виборців довів свою ефективність. Для прикладу, під час парламентських виборів 2014 року виявлено 1057 змін тапохибок у списках виборців. Це лише 0,12% від загальної кількості виборців. І суттєво вплинути на результат такі порушення, звісно, не можуть.

Під час обговорення, гострої дискусії набуло питання підвищення освітнього рівня членів окружних і дільничних виборчих комісій. Цим мають займатись ЦВК та політичні партії. Вже є пропозиції проводити централізовані навчання, які підтверджуватимуть спеціальні сертифікати.Ще одне питання — закритість списків виборців. Громадськість відстоює думку повної відкритості реєстру. З іншого боку, на думку чиновників, відкриті реєстри дозволять політичним партіям маніпулювати населенням. І порушить законодавство про захист персональних даних громадян.

Важливе питання – впровадження інновацій, зокрема, електронного голосування. Міжнародний досвід показує успішність голосування за допомогою телефону, ідентифікаційної картки чи через Інтернет – заходячи в особистий кабінет виборця. Олексій Сініцин наголошує: «Громадськість готова, IT-сектор готовий, зараз немає проблем ні з цифровим підписом, ні з технологіями, які можна використовувати».

В ході круглого столу, учасники прийшли до висновків, що необхідно навчання можливо навіть на постійній основі членів ДВК, аби уникнути колізій під час виборчого процесу безпосередньо. Експерти розуміють, що повністю подолати усі недоліки виборчого процесу неможливо, проте поліпшити ситуацію цілком реально. Для цього влада, громадськість і бізнес повинні чути один одного. А ще – потрібно змінювати філософію виборця, підвищувати свідомість виборця шляхом проведення інформаційно-роз'яснювальних кампаній, розгорнутих насамперед у соціальних мережах.

Останні новини Чернігівщини

Бобровицькі поліцейські оперативно розкрили крадіжку з магазину

Бобровицькі поліцейські оперативно розкрили крадіжку з магазину 17:37

Правоохоронці затримали «за гарячими слідами» трьох мешканців Київської області, які серед ночі зламали двері продовольчого магазину та обікрали заклад.

У Чернігові рятувальники ліквідували загорання на балконі дев`ятиповерхівки

У Чернігові рятувальники ліквідували загорання на балконі дев`ятиповерхівки 16:30

5 серпня о 12:31 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення, що на балконі однієї з квартир дев’ятиповерхового житловому будинку по вул. С. Русової, 25 виникло загорання.

В області лабораторно підтверджено інфікування коронавірусом ще 18 жителів області

В області лабораторно підтверджено інфікування коронавірусом ще 18 жителів області 15:25

Дані щоденного моніторингу рівня захворюваності на COVID-19 в області.

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області 12:57

По всій території України громадські омбудсмени з захисту виборчих прав громадян ВГО ГМ Опора проводять моніторинг доступності виборчих дільниць.

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти 12:24

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів“Разом Ми – Сила або як стати блогером” уввійшла у дуже активну фазу.