Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 січня, 14:55:24

Механізм "місцевих ініціатив" не працюватиме під час виборчого процесу, - ініціативна група

02.05.2015   18:01Агенцiя

Проект рішення «Про внесення змін до Статуту громади м.Чернігова», який депутати прийняли 27 квітня на сесії Чернігівської міської ради вже підписаний. Це і є перший крок до реалізації такого інструменту впливу громади на міську владу, як «місцеві ініціативи» у Чернігові.

Про це 30 квітня в дискусійному клубі «Експертна думка» розказали члени ініціативної групи, які вже майже рік займаються даним питанням.

За словами Павла Пущенка, одного з членів ініціативної групи, «місцеві ініціативи» - це цивілізований механізм впливу громади міста на владу. Тобто, замість пікету, звичного для містян, тепер можна буде зібрати 300 підписів, розробити проект рішення і подати його на розгляд депутатів міської ради.

Найголовніше, на чому наголосила ініціативна група, механізм «місцевих ініціатив» не працюватиме під час виборчого процесу. Це буде прописано у Положенні.

В свою чергу, Ольга Рись повідомила, що наразі вони мають два документи «Про місцеві ініціативи у Чернігові». Один із цих проектів розробила ініціативна група, інший - юридичний відділ Чернігівської міської ради на чолі з відстороненим від роботи Павлом Вовком.

«Ми однозначно проти того документа, який розробив відсторонений від роботи юрист міськради, оскільки процедура, що там прописана занадто складана. Тому, на нашу думку, виконком не має його розглядати. Буде краще створити робочу групу з депутатів міськради аби допрацювати саме наш документ»,- зазначила Ольга Рись.

Також, присутні на прес-конференції члени ініціативної групи розказали, що вже мають два напрямки, по яких використовуватимуть такий важіль впливу на міську владу як «міські ініціативи». Зокрема, це сфера ЖКГ у Чернігові та велоруху.

Останні новини Чернігівщини

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня

Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02

У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій

Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33

Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.

В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36

Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини