В Україні відсьогодні зросли тарифи на тепло і гарячу воду
Нацкомісія підвищила тариф на опалення і гарячу воду для населення на 67% з 1 травня.
1 травня, в Україні підвищуються тарифи на опалення і гарячу воду. Відповідне рішення прийняла у ході засідання Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.
Нацкомісія підвищила тариф на опалення і гарячу воду для населення на 67% з 1 травня.
Отже, якщо в квартирі встановлені лічильники тепла, то з 01.05.2015 новий тариф становитиме 642,09 грн/ГКал — це на 71,5% більше чинного тарифу (374,50 грн/ГКал).
Якщо ж лічильників у квартирі немає, то новий тариф становитиме 16,42 грн/м2 /міс. Зазначимо, що чинний тариф становить 9,58 грн/м2 /міс. Плата за опалення як зараз, так і з 1 травня буде нараховуватися тільки в опалювальний сезон, тобто реально запрацюють нові тарифи у разі відсутності лічильників тільки з другої половини жовтня.
Що стосується нових тарифів на гарячу воду, вони складуть:
40,92 грн/м3, якщо рушникосушки в квартирі підключені до труби з гарячою водою (+57,8% до чинного тарифу);
38,02 грн/м3, якщо рушникосушки в квартирі немає (+56,9% до чинного тарифу).
Раніше повідомлялося, що тарифи на тепло і воду повинні були піднятися місяць тому, проте, за словами директора департаменту регулювання відносин у сфері теплопостачання НКРЕКП Світлани Чорних: "3 березня НКРЕКП прийняла рішення про підняття тарифу на газ і теплову енергію (як оптовий товар в середньому на 71,8%) з 1 квітня. Планувалося підняти тарифи на послуги ЦО та гарячого водопостачання (саме вони є кінцевою ціною для населення, – ред.), однак Мін'юст був проти затверджувати їх за місяць наперед. Вчора НКРЕКП підвищила тарифи на послуги ЦО та ГВП, але вже з 1 травня... По квітню компанії будуть нести збитки".
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.