Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 травня, 14:07:31

Юрій Павленко: "Нинішній уряд не є представником громадян, а ніби є філіалом МВФ"

20.04.2015   10:34Агенцiя

Про це парламентар заявив під час прес-конференції 17 квітня в м. Чернігові. Виступаючи перед журналістами Юрій Павленко відзначив, що сьогодні політика Уряду будується не з інтересів української сім’ї, а з інтересу чиновника міжнародного валютного фонду.

Також політик висловив своє занепокоєння особливо критичною демографічною ситуацією на Чернігівщини. На думку народного депутата складається відчуття, що «нинішня влада вбиває Чернігівську область, адже найкращій індикатор – це тривалість життя та рівень народжуваності в родинах. За останні 7 років збільшувалась народжуваність і зменшувалась смертність, а за останній рік, всього за один рік, рівень смертності у порівняно із січнем 2014р. збільшився до 20 %, а народжуваність впала більше як на 10 %».
- Немає більшої цінності для будь-якої влади, ніж життя людини і її здоров’я. І нема більшої оцінки професійності і ефективності влади, ніж тривалість життя і рівень народжуваності. Ці показники доводять, що влада діє не в інтересах людей, а практично своїми діями та бездіяльністю вбиває Чернігівську область, - наголосив політик.

Провальна соціальна політика
Причини, які викликали таку складну ситуацію в країні та регіонах, за словами народного депутата наступні:
- рекордна інфляція починаючи з 1995 року (рівень цін на ліки та продукти харчування збільшився в рази)
- підвищення вартості комунальних послуг;
- обвал гривні;
- призначення на посади непрофесійних людей;
- знищення всіх програм по забезпеченню хворих і інвалідів;
- знищення освіти, культури і охорони здоров’я.
За його словами рішення, які були прийняті при затвердженні бюджету на 2015 рік фактично можуть призвести до знищення позашкільної, дошкільної освіти, закладів медицини, культури. Через те, що всі ці установи перевели на місцеве фінансування, а при цьому кошти не делегували, а навпаки почали забирати більше. На думку представника Опозиційного блоку нинішню соціальну політику можна оцінити як провальну та практично як геноцид проти власного народу.

Децентралізація та відсутність коштів
- Багато говорять про децентралізацію, про розширення повноважень регіонів і їх можливостей. Натомість децентралізація звелася до передачі повноважень і відповідальності місцевим органам влади, а гроші як були в центрі так там і залишаються, причому з регіонів почали забирати ще більше. В результаті цієї децентралізації відбулася більша централізація, ніж була до цього, - сказав Юрій Павленко.
На його думку ще більше занепокоєння викликає відчуття, що ця «гра» в децентралізацію є намагання відтермінувати або, взагалі, відмінити місцеві вибори. Бо провладні партії розуміють, що рівень довіри впав і вони можуть програти.
Позиція Опозиційного блоку дуже жорстка: вибори мають відбутися відповідно до Конституції, а децентралізація повинна відповідати європейським принципам, коли і владні повноваження, і відповідальність передаються місцевим громадам разом із коштами на здійснення цих повноважень.

Проблеми у медичній сфері та забезпеченні онкохворих, важкохворих та людей із рідкісними захворюваннями
Замість того, щоб вирішувати проблеми по забезпеченню ліками, міністерство охорони здоров’я розпочало реорганізацію. Ті, кому потрібна допомога, можуть ще довго чекати необхідні препарати через те, що досі не були оголошені тендерні процедури. А якщо їх оголосять зараз, то раніше серпня ці медикаменти закуплені не будуть.
- Важко порахувати скільки людей загинуло за ці півтора року що не отримали вчасно ліків необхідної якості, - наголосив народний депутат. – Ми у своєму комітеті жорстко ставимо питання про необхідність відновлення програм підтримки і проведення тендерів для закупівлі ліків для важкохворих, онкохворих та людей з рідкісними хворобами.
У Чернігівській області в складній ситуації опинилися хворі на ниркову недостатність. Юрій Павленко сказав, що від фракції Опозиційного блоку у ВРУ разом із депутатами обласної ради, які представляють Опозиційний Блок, буде прийняте звернення щодо відновлення державної програми і забезпечення її фінансами.

Комунальні тарифи та МВФ
Першоквітневе підвищення вартості комунальних послуг для населення представники партії вважають не на часі та необґрунтованими. Тому в Опозиційному уряді пропонують: по-перше — негайно заморозити запропоновані тарифи на комунальні послуги; по-друге — зробити їх доступними відповідно до можливостей громадян, провівши індексацію заробітних плат та пенсій згідно інфляції, а також прозоро провести розрахунки складових витрат комунальних послуг, щоб громадяни побачили за що вони повинні платити.

Про Опозиційний блок
За словами народного депутата різні клейма намагаються «приліпити» до Опозиційного блоку. Але Опозиційний блок – це не продовження Партії регіонів. Це нова політична сила, до якої увійшли представники різних політичних сил, об’єдналися, розуміючи, що особисті амбіції сьогодні є другорядними з точки зору інтересів і майбутнього країни. Головна задача сьогодні сформувати дієву результативну впливову опозицію, а за результатами виборів стати ефективною владою.
Про себе особисто Юрій Павленко сказав:
- Я ніколи не був у Партії регіонів, а 10 останніх років був основним опонентом цієї політичної сили. У 2012 році я відмовився від місця у списку. Але в нинішніх умовах розумію, що всі здорові сили повинні об’єднатися з тим, щоб не дати нинішній владі остаточно знищити Україну. Для того, щоб вижити і перемогти, Україні потрібне єднання.
Також політик повідомив, що відкриє громадські приймальні на Чернігівщині, адже сам він родом з цього краю і приділятиме значну частину свого часу проблемам регіону та його мешканців.


PR

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:24

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.