Депутати Чернігова підрізали діабетикам бюджет
Як вижити без ліків, ламають голову чернігівські діабетики. Громадським організаціям, які допомагали самотнім недужим купувати найнеобхідніші препарати, обмежили фінансування.
Міські обранці на 2012-й рік виділили гроші лише на оренду приміщення та оплату комунальних послуг. На ліки грошей не дають. Тож купувати найнеобхідніші препарати діабетики не мають за що.
“Ось я в аптеку йду і залишаю там половину пенсії. Відразу. Це ж наш хліб, ми живемо на цьому. Без цих таблеток ми не зможемо жити”, – розповідає пенсіонерка Галина Криштоп.
Товариство діабетиків у Чернігові існує 19 років. Увесь цей час місто допомагало купувати 200 недужим життєво необхідні препарати. А тепер чиновники наполягають, медичні препарати хворому повинен виписувати лікар. І не визнають за громадськими організаціями права купувати діабетикам ліки.
Торік громадській організації, що опікується діабетиками, дали 15 тисяч гривень на медпрепарати. Та це краплина в морі, адже цукровий діабет – дорога хвороба. За 2 тижні стаціонарного лікування потрібно щонайменше 2000 гривень. А 1 похід до аптеки хворим коштує 500-700 гривень. Більшість членів громадської організації отримують мінімальну пенсію. Та у міській раді прохання діабетиків не чують. Депутати бюджет Чернігова переглядати не збираються.
Любов Іващенко, “ФАКТИ”, ICTV
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.