Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 02:10:42

Долю залізничної лікарні треба вирішувати не в Чернігові

09.04.2015   13:26

У Чернігові сформовано оптимальну мережу медичних закладів, здатних надавати кваліфіковану медичну допомогу жителям міста. На цьому наголошують в управлінні охорони здоров’я міської ради, повідомляє Відділ зв’язків з громадськістю міської ради.

- На утримання медичної сфери міста державна субвенція складає лише 192 млн.грн. при реальній потребі як мінімум 235 млн.грн. Фактично ці зобов’язання, а також розрахунки за енергоносії та інші важливі витрати лягають виключно на міський бюджет. Тож брати на баланс залізничну лікарню, яка виявилася непотрібною державі, місто не має ні реальної потреби, ні фінансової змоги, - коментує секретар міської ради Владислав Кухар ситуацію щодо подальшої долі вузлової лікарні станції Чернігів, яка належала Південно-Західній залізниці.

Невідомо, якими критеріями керувалася залізниця при перетворенні на Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», забравши до свого статутного капіталу по кілька лікарень у Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську та Донецьку. Проте чернігівська залізнична лікарня стала зайвою. І якщо вже говорити про те, хто переймається її бідами, то Чернігівська міська рада вже, як то кажуть, била в усі дзвони.

- Ми написали безліч листів до центральних органів влади – і я, і міський голова, і його заступник Віктор Бистров, який очолює фінуправління, - розповідає В. Кухар. Натомість, від керівництва Укрзалізниці жодного звернення по цій лікарні немає й досі! Таке враження, що заклад разом із колективом просто кинули напризволяще.

Крім того, як з’ясувалося, перед чернігівською залізничною лікарнею держава заборгувала ще з минулого року.

Наприкінці січня під час селекторної наради з керівниками медичної галузі Віце-прем'єр-міністр В’ячеслав Кириленко пообіцяв у тримісячний термін прописати механізм виконання законодавчих змін у фінансуванні закладів охорони здоров’я. Уже закінчується перша декада квітня, а жодних роз’яснень немає.
- Місто не може ризикувати станом існуючої системи охорони здоров’я і брати на себе додатковий тягар в умовах жорсткої економії бюджетних коштів, - переконаний секретар міської ради.
Міністерство інфраструктури України, до сфери управління якого наразі відноситься вузлова лікарня станції Чернігів, замовчує той факт, що для передачі закладу на баланс міста необхідно буде спочатку ліквідувати заклад і звільнити всіх його працівників. Чи готовий до цього колектив, який і так без зарплати від початку року?

Дивно, однак на неодноразові пропозиції Державного науково-випробувального центру Збройних сил України, який дислокується в Чернігові, прийняти лікарню в своє підпорядкування і хоч завтра платити зарплату лікарям і персоналу головний лікар Григорій Демченко мовчить…

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини