Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 березня, 10:26:03

Прокуратура Чернігівської області оскаржила рішення міськвиконкому Чернігова про підвищення тарифів на проїзд у міському пасажирському автотранспорті до суду

04.04.2015   10:35

Прокуратурою Чернігівської області заявлений до суду позов з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 30 березня №76 «Про вартість проїзду у міському пасажирському транспорті». У забезпечення повних вимог прокуратура просить суд зупинити дію цього регуляторного акту до вирішення спору по суті.

Прокуратурою встановлено, що при прийнятті виконавчим комітетом Чернігівської міської ради цього рішення мали місце порушення вимог Конституції України, Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Зокрема, згідно вимог законодавства, нові тарифи на проїзд у громадському транспорті мають затверджуватися за результатами належного дослідження фактичних витрат перевізників за попередній рік. Але результати такого дослідження за попередній рік вже враховано виконкомом 5 місяців тому при прийнятті аналогічного рішення. Тоді у зв’язку з підвищенням цін на запасні частини, паливно-мастильні матеріали тощо діючий тариф на транспортні послуги, які надаються населенню, переглянуто та встановлено вартість разового квитка на проїзд у тролейбусі — 1,5 грн, автобусі — 2,5 грн. Після того належних досліджень, як і відкритих обговорень за участю представників громадськості, у даному питанні не проводилось.

Окрім того, враховуючи, що відносини між перевізниками м. Чернігова та міськвиконкомом є договірними, а надання населенню послуг з перевезення становить предмет таких договорів, виконком не позбавлений права провести конкурс та встановити його переможця згідно діючих тарифів на перевезення. Також він не позбавлений можливості розірвати договір з перевізником у порядку, визначеному ст. 629, 526, 651 Цивільного кодексу України.

Встановлено й ряд інших ознак протиправності оскаржуваного рішення виконкому.

Не узгоджене з громадськістю прийняття такого рішення викликало суспільне обурення та звернення до прокуратури ряду громадських діячів та організацій, у тому числі організації «Автомайдан Чернігів».

Прокуратура, як і обіцяла, буде відстоювати інтереси громадян та суспільства, вимагаючи неухильного дотримання вимог законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 09:35

Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.

Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32

Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.

Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту

Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30

З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).

25 березня: цей день в Україні і світі

25 березня: цей день в Україні і світі 09:26

День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини