Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 15:41:51

Правила оформлення документів для виїзду дитини за кордон: які дані потрібно подати і скільки коштує

02.04.2015   08:51Агенцiя

Закордонний паспорт можна оформити з народження, а проїзний документ дитини приймають не у всіх країнах.

В Україні з 1 квітня 2015-го дітей більше не будуть вписувати в закордонний паспорт одного з батьків. Постанову Кабміну, на підставі якої проводилася ця процедура, скасовано. Всі дані про дітей, які вже внесені в закордонний паспорт батьків, залишаються в силі. "Якщо діти вже вписані, такі документи дійсні, з ними можна подорожувати", – заявив Сегодня.ua керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

Зазначимо, в закордонні паспорти нового зразка, які введені з 1 січня 2015 року, внесення даних про дітей взагалі не передбачено – така процедура діяла тільки для документів, які оформлялися до 1 січня.

Зараз для дитини можна оформити такі документи, що дозволяють виїхати за кордон: закордонний паспорт без електронного чіпа, закордонний паспорт з біометричними даними або проїзний документ дитини.

За новими правилами закордонний паспорт українці можуть отримати з народження. Подати документи для його оформлення на ім'я дитини можна в тих же підрозділах Держміграційної служби, в яких оформляються документи для дорослих (перелік вказано нижче). Для цього необхідно взяти свідоцтво про народження дитини та паспорт одного з батьків, який проживає з дитиною.

Дітям до 12 років дозволяють не фотографуватися, натомість батьки можуть принести готові фото, і знімки відсканують на місці. "У батьків є можливість подати фото. Підкреслюю, це можливість, а не обов'язок", – розповів керівник прес-служби ДМСУ. Мова, насамперед, йде про немовлят, яких у підрозділах Держміграційної служби сфотографувати досить складно.

Відбитки пальців дітей до 12 років не сканують, а для того, щоб взяти відбитки пальців дітей віком 12-16 років, необхідна згода обох батьків. "У цьому випадку потрібно їх особиста присутність або згода, оформлена в письмовому вигляді", – говорить Сергій Гунько.

Підпис дитини потрібен тільки з 14 років. До цього віку закордонний паспорт оформляється без підпису.

Вартість оформлення закордонного паспорта для дитини буде нижче, ніж для дорослого, на розмір держмита. Документ з біометричними даними обійдеться в 348,15 грн, при терміновому оформленні (протягом 7 днів) – 435,3 грн. Закордонний паспорт для дітей без електронного чіпа коштує 291,15 грн, в терміновому порядку – 378,3 грн.

Термін дії закордонного паспорта дитини – 4 роки. Нагадаємо, з 16 років паспорт видають на 10 років.

Альтернативою закордонному паспорту є проїзний документ дитини. "Такий документ поки ще видається, але він приймається не в усіх країнах. Наприклад, Чехія, Португалія, Іспанія його не приймають. Тому перед тим, як їхати з дитиною за кордон з таким документом, потрібно уточнити в консульстві країни, куди планується поїздка, чи приймає держава цей документ", – розповів керівник прес-служби ДМСУ.

Згідно з даними на офіційному сайті ГМС, вартість оформлення проїзного документа дитини становить 54,35 грн, в терміновому порядку (за 10 днів) – 84,7 грн.


Де можна оформити закордонний паспорт
Сектор централізованого оформлення документів № 1 відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області м. Чернігів, вул. Шевченка, 51А

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.

Велике будівництво: на трасі Н-07 продовжується реконструкція шляхопроводу

Велике будівництво: на трасі Н-07 продовжується реконструкція шляхопроводу 11:55

Шляхопровід через залізницю, що на об'їзній Прилук, на автодорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка закрили у жовтні минулого року на повну реконструкцію.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 535 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 535 осіб 10:25

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 6 травня в області першою дозою щеплено 17 419 людей.