Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 22:21:28

Чи допустить міськрада створення Громадської ради при виконкомі?

31.03.2015   08:30

Громадські організації Чернігова підписали відкрите звернення до міського голови Олександра Соколова, у якому йде мова про створення Громадської ради при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради.

У постанові № 996 від 03 листопада 2010 року зазначено, що місцеві органи самоврядування за ініціативи громадськості, можуть створити громадську раду, як дорадчий орган чи подібний йому з будь-якою назвою, що запропонується. Про це заявив Роман Семешко, представник «Молодіжної спілки юристів», та повідомив, що для 14 громадських організацій-ініціаторів створення Громадської ради при міськвиконкомі підставою для цього служить Статут територіальної громади м. Чернігова, де прописані можливості участі громадськості у прийняті рішень.

Створенню Громадської ради при виконкомі передуватиме процедура з 7 логічних етапів: буде скликано установчі збори, де буде затверджене положення про кількісний та якісний склад ради.

Ініціатори створення Громадської ради при виконкомі зазначили, що основними причинами для створення стала можливість приймати участь у рішеннях міської влади та надавати свої рекомендації по різноманітних питаннях, які розглядатиме виконком, та які виноситимуться на сесії міськради. Під пильним прицілом опиняться земельні питання, оприлюднення рішень по яким намагаються отримати різні громадські організації міста.

Представники ГО, які підписали звернення до мера, вважають, що участь у Громадській раді слід обмежити – працювати в ній мають не більше 20 представників громадських організацій Чернігова. Водночас, критерії їх відбору наразі в розробці, але це точно будуть професіонали у певній сфері діяльності.

Представник «Правого сектору» Максим Конашевич наголосив, що створення Громадської ради допоможе зробити міську владу більш публічною і відкритою для громадськості.

Всі учасники заходу розділяють його думку, мотивуючи це максимальною підзвітністю влади громаді, що має допомогти домогтися позитивних зрушень в роботі міськвиконкому та сприяти розвитку рідного міста.

Представники громади готові подати звернення до органів прокуратури у разі, якщо влада чинитиме перешкоди на шляху створення Громадської ради.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.