Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 09:54:01

Чи допустить міськрада створення Громадської ради при виконкомі?

31.03.2015   08:30

Громадські організації Чернігова підписали відкрите звернення до міського голови Олександра Соколова, у якому йде мова про створення Громадської ради при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради.

У постанові № 996 від 03 листопада 2010 року зазначено, що місцеві органи самоврядування за ініціативи громадськості, можуть створити громадську раду, як дорадчий орган чи подібний йому з будь-якою назвою, що запропонується. Про це заявив Роман Семешко, представник «Молодіжної спілки юристів», та повідомив, що для 14 громадських організацій-ініціаторів створення Громадської ради при міськвиконкомі підставою для цього служить Статут територіальної громади м. Чернігова, де прописані можливості участі громадськості у прийняті рішень.

Створенню Громадської ради при виконкомі передуватиме процедура з 7 логічних етапів: буде скликано установчі збори, де буде затверджене положення про кількісний та якісний склад ради.

Ініціатори створення Громадської ради при виконкомі зазначили, що основними причинами для створення стала можливість приймати участь у рішеннях міської влади та надавати свої рекомендації по різноманітних питаннях, які розглядатиме виконком, та які виноситимуться на сесії міськради. Під пильним прицілом опиняться земельні питання, оприлюднення рішень по яким намагаються отримати різні громадські організації міста.

Представники ГО, які підписали звернення до мера, вважають, що участь у Громадській раді слід обмежити – працювати в ній мають не більше 20 представників громадських організацій Чернігова. Водночас, критерії їх відбору наразі в розробці, але це точно будуть професіонали у певній сфері діяльності.

Представник «Правого сектору» Максим Конашевич наголосив, що створення Громадської ради допоможе зробити міську владу більш публічною і відкритою для громадськості.

Всі учасники заходу розділяють його думку, мотивуючи це максимальною підзвітністю влади громаді, що має допомогти домогтися позитивних зрушень в роботі міськвиконкому та сприяти розвитку рідного міста.

Представники громади готові подати звернення до органів прокуратури у разі, якщо влада чинитиме перешкоди на шляху створення Громадської ради.

Останні новини Чернігівщини

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків

У листопаді платники Чернігівщини сплатили до бюджетів 1,4 мільярда гривень податків 09:27

Протягом листопада 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено майже 1,4 млрд грн податків та зборів.

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна

Національний університет «Чернігівська політехніка» продовжує активну співпрацю з AB InBev Efes Україна 09:22

Директор Чернігівської броварні AB InBev Efes Україна Євген Ворожко увійшов до складу оновленої наглядової ради Національного університету «Чернігівська політехніка».

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають

Негода лишила електропостачання 47 населених пунктів Чернігівщини — відновлювальні роботи тривають 09:19

Значне погіршення погодних умов — дощ з мокрим снігом та значні пориви вітру – у ніч з 8 на 9 грудня призвели до пошкодження повітряних ліній електропостачання (ЛЕП) практично по всій Чернігівщині.

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19 09:12

12 376 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 9 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 078 дітей та 194 медпрацівники.

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми 09:00

8 грудня голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко провела зустріч у форматі "Кава з депутатом".