Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 квітня, 10:46:48

Ефективна співпраця соціальних партнерів має важливе значення на шляху долання кризових явищ у суспільстві

26.03.2015   08:15Агенцiя

На цьому наголошували учасники спільного засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

На початку засідання було обрано голову координаційного комітету, яким став виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, секретаріат та затверджено план роботи на 2015 рік.

Сторони також детально проаналізували реалізацію положень Генеральної угоди та виконання зобов’язань регіональної.

Голова правління Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців, співголова тристоронньої ради Володимир Козир зауважив, що виконання деяких зобов’язань торік унеможливлювалося економічною та фінансово-кредитною кризою, політичною нестабільністю та війною на сході країни. Фінансові втрати, нестабільність та бурхливий розвиток нелегального бізнесу спричинили зменшення продукції, скорочення робочих місць, вимушені відпустки за власний рахунок та навіть звільнення працівників з підприємств.

За його словами, сьогодні роботодавців турбує відсутність прогнозування реального захисту вітчизняного товаровиробника, підтримка та розвиток експортного потенціалу. Проте вони налаштовані на виконання завдань, основним з яких є виплата заробітної плати та подолання існуючої заборгованості.

Як зазначив голова ради профспілкових організацій області, співголова ради Микола Богдан, протягом дії регіональної угоди кожного року не виконується пункт щодо забезпечення щорічного зростання обсягів промислового виробництва. А його скорочення тягне за собою вивільнення працюючих. Так, за останні 4 роки їх кількість в області зменшилася на 40 тисяч, в тому числі на 10 тисяч – у промисловості.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олега Русіна, незважаючи на деякі позитивні тенденції, у сфері зайнятості області залишаються проблеми зростання вимушеної неповної зайнятості й самозайнятості, наявне приховане безробіття, значна частка безробіття серед молоді.

Загострення кризових явищ в економіці, непроста демографічна ситуація в області позначилися на активності населення. За 9 місяців 2014 року кількість економічно активного населення області у віці 15-70 років склала 500,6 тисяч осіб. При цьому за підсумками аналогічного періоду 2013 року цей показник становив 524,7 тисяч.

У 2014 році у промисловому комплексі області юридичними особами створено 665 нових робочих місць. Найбільшу кількість створено товариством «Сівер-Текс» м. Чернігів – 400 робочих місць, публічним акціонерним товариством «Слов’янські шпалери» Корюківського району - 55, товариством з обмеженою відповідальністю «ВУД Індустрі» цього ж району – 54, колективним спільним підприємством «Добрянський консервно-сушильний завод» Ріпкинського району - 25 нових робочих місць.

Цей перелік може бути продовженим, адже роботодавці зацікавлені у розширенні виробничої діяльності, якщо звичайно, створюються сприятливі економічні умови.

Отже, соціальними партнерами всіх рівнів мають здійснюватися відповідні заходи, направлені на детінізацію відносин на ринку праці. Перш за все, має бути посилено відповідальність роботодавців за використання праці найманих працівників.

За словами в.о. голови облдержадміністрації, враховуючи складну ситуацію виконавча гілка влади вже зараз починає здійснювати низку заходів спрямованих на убезпечення населення від можливих соціальних потрясінь.

— Закликаю соціальних партнерів у складний час об’єднати зусилля, максимально дбати про розвиток виробництва, збалансований ринок праці, вдосконалення оплати праці, забезпечення її безпечних умов та підвищення ефективності соціального діалогу. Маємо ефективно працювати для того, щоб положення Генеральної угоди та зобов’язання регіональної були виконані у повному обсязі, - наголосив Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини