Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 14:07:11

Із 28 березня журналісти зможуть вести відеозйомку судового засідання без дозволу суду

14.03.2015   11:44Агенцiя

Із 28 березня набуває чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, засобам масової інформації дозволяється застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду. Про це повідомляє Інститут масової інформації.

Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу»: «Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом».
 
Водночас, зазначено у статті, трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. «Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав», - ідеться у статті.
 
Медіаюрист ІМІ Роман Головенко зазначає, що наразі, за чинним законодавством, можна користуватися лише портативними аудіотехнічними засобами запису судового засідання, а вести фото та відеозйомку - лише з дозволу суду.
 
«Тобто зараз можна без дозволу суду користуватися диктофоном, диктофоном у мобільному телефоні, але через місяць після опублікування ЗУ "Про забезпечення права на справедливий суд" набуде чинності нова редакція ЗУ "Про судоустрій і статус суддів", стаття 11 якого допускає вже застосування і портативних відеотехнічних засобів фіксації засідання без дозволу суду», - зазначив юрист.
 
Президентський законопроект № 1656 «Про забезпечення права на справедливий суд» Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому 12 лютого. Законом викладено у новій редакції закон «Про судоустрій і статус суддів», а також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Кримінального процесуального кодексу, законів «Про Вищу раду юстиції», «Про доступ до судових рішень», «Про судовий збір».
 
24 лютого Президент України Петро Порошенко підписав цей закон. 26 лютого він був опублікований у парламентській газеті «Голос України». Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування.

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини