Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 19:01:36

Обговорили проект Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року

12.03.2015   10:19Агенцiя

11 березня в облдержадміністрації відбулося спільне засідання координаційної ради та робочої групи із розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року, в якому взяв участь голова обласної ради Микола Звєрєв. Провів нараду в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.

Учасникам засдіання було презентовано проект Стратегії розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та розглянуто методологічні підходи до формування плану її реалізації.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик зазначила, що в перспективі Чернігівщина 2020 року - це самодостатній екологічно чистий, туристично привабливий регіон європейської держави Україна з високорозвиненим промислово-аграрним комплексом, гідним рівнем життя населення.

Гаслом для розвитку регіону пропонується «Чернігівщина – край для праці, життя та відпочинку». Визначено три стратегічні та оперативні цілі. Серед стратегічних цілей – підвищення конкурентоспроможності області та забезпечення стійкого економічного зростання, розвиток сільських територій «Регіон рівних можливостей», розвиток людського потенціалу «Людина - понад усе».

Олександра Хомик також акцентувала увагу і на етепах розробки Стратегії. Серед них: організація роботи, здійснення спеціального економічного аналізу, SWOT-аналізу, визначення стратегічного бачення, формування стратегічних та операційних цілей із відповідними заходами, громадське обговорення та ухвалення Стратегії, моніторинг та впровадження.

Фінансове ж забезпечення реалізації Стратегії здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших коштів незаборонених законодавством.

Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх, зазначив, що на перше місце в реалізації Стратегії необхідно поставити людину. Там, де є людина, є громада, є місцеве самоврядування. Сьогодні, європейська спільнота запроваджує зміни через реформи місцевого самоврядування. І альтернативи цьому немає.
Керівник також наголосив, що в розробку Стратегії краю повинні включатися самоврядні інституції – об'єднані громади. Це, в свою чергу, наближає адміністративні послуги до людини.
Микола Звєрєв запропонував прописати в Програмі кластерну систему, яка має включати енергетичний, туристичний та аграрний кластери. Також він акцентував увагу на унікальності області в логістичному її потенціалі та необхідності переорієнтації логістичного ринку нашого регіону на Польщу, Балтійські країни.

Після обговорення питань порядку денного, Сергій Журман, зазначив, що всі пропозиції будуть внесені в проект Стратегії сталого розвитку. Далі він буде направлений на громадські слухання, ще раз розглядатиметься і відшліфовуватиметься, і вже потім буде винесений на розгляд сесії обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року 12:43

Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік.

За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ 10:09

Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини.

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус 09:55

Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА.

1 лютого - цей день в Україні та в світі

1 лютого - цей день в Україні та в світі 09:52

ДЕНЬ 343 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 343 RUSSIAN AGRESSION

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини