Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 18:20:48

Ініціатива "Угода мерів—Схід" — крок до енергетичної незалежності міст

12.03.2015   10:13Агенцiя

Тема енергозбереження що далі, то стає для всіх українців важливішою й актуальнішою. На сьогодні понад 78% енергії споживається саме в містах. Тому, саме від місцевої влади залежить спроможність організувати нормальне, безперебійне, комфортне життя мешканців цих територій. Таку думку висловив керівник проекту «Угода мерів-Схід» Святослав Павлюк 11 березня під час спілкування з представниками засобів масової інформації Чернігівщини.

Розповідаючи про проект, він зазначив, що все розпочалось, як ініціатива європейських міст скоротити викиди в атмосферу СО2 та зробити своє життя більш комфортним. Ініціативу пізніше підтримала Європейська Комісія.

Загалом, проект «Угода мерів-Схід» розпочав працювати в Україні з 2011 року. Серед 92-х міст-підписантів угоди є два з Чернігівської області — Чернігів і Мена. Зокрема, Мена, за словами Святослава Павлюка, досить успішно розробила план дій енергетичного розвитку. Цього року взяла участь у конкурсі проектів і вже отримала грант від Європейської Комісії у сумі 0,5 мільйона євро.

— Угода мерів не є грантовим механізмом, не роздає грошей, а допомагає містам створити ефективну, діючу структуру управління власною енергетикою. У межах цієї роботи ми допомагаємо написати план та фінансові заявки до міжнародних фінансових структур. Це відкриває двері до участі у багатьох фінансових програмах, грантових конкурсах, - підкреслив керівник проекту.

Участь у цьому проекті дає можливість навчити місцевих службовців вибудовувати систему енергетичного менеджменту, розробити план енергетичного розвитку та хороші інвестиційні проекти і програми для міста, модернізації житлово-комунального господарства, генерації, транспортування і споживання енергії. Заступник міського голови м. Миргород Полтавської області Максим Верещак зауважив, що приїхав до Чернігова, щоб поділитися набутим досвідом участі в ініціативі. Він впевнений, що цей проект є найкращим способом швидше досягти своєї енергонезалежності.

За інформацією професора національної академії державного управління при Президентові України Наталії Олійник, для модернізації житлових будинків в державі потрібно витратити близько 500 мільярдів гривень. Таких коштів в країні немає. Тому на сьогодні необхідно реалізовувати проекти, що фінансуються і державою, і органами місцевого самоврядування, і самими співвласниками будинків.

З метою ознайомлення представників органів місцевого самоврядування з проектом «Угода мерів-Схід», сьогодні організовано проведення регіонального семінару на тему: «Спроможність міст керувати місцевою енергетикою — основа енергетичної незалежності». Можливо, що серед підписантів угоди з’являться нові міста нашої області.

Останні новини Чернігівщини

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року 12:43

Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік.

За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ 10:09

Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини.

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус 09:55

Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА.

1 лютого - цей день в Україні та в світі

1 лютого - цей день в Україні та в світі 09:52

ДЕНЬ 343 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 343 RUSSIAN AGRESSION

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини