Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 лютого, 10:38:39

Місцеві громади самі вирішать скільки депутатів і чиновників їм утримувати і навіщо

04.03.2015   09:40Агенцiя

В Україні розпочинається новий дуже важливий етап конституційної реформи. Учора Президент України Петро Порошенко підписав Указ про створення Конституційної Комісії, яка розроблятиме зміни до Основного Закону. Передбачається, що до цієї роботи будуть залучені представники різних політичних сил, громадськості, вітчизняних та міжнародних експертів.

Журман Сергій

Журман Сергій

Початок конституційної реформи Президент назвав тривалим, важливим та необхідним процесом. — Маємо зберегти цілісність, соборність України. Ніякого шансу не залишити тим, хто прагнув так званої федералізації, а насправді — розколу України, — наголосив він.

— Ключова ідея Президента — децентралізація влади. Місцева влада вперше отримає значно більші повноваження і в економічній, і в гуманітарній сфері, але — виключно у рамках єдиної держави. Державний бюджет позбудеться значних витрат на утримання органів місцевого самоврядування. Адже місцеві громади самі вирішать скільки депутатів і чиновників їм утримувати і навіщо. Для Чернігівщини цей процес дуже важливий. Область має одну з найбільших територій у державі, значну розпорошеність населених пунктів і як результат — великі витрати на адміністративний апарат для забезпечення життєдіяльності населення, утримання доріг, шкіл, закладів охорони здоров’я тощо, — прокоментував початок конституційної реформи виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.

Останні новини Чернігівщини

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває»

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39

До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35

Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.

20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини