Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 20:03:47

Валерій Давиденко відстоює право селян на державні дотації

27.02.2015   08:39

Народний депутат України по виборчому округу № 208, до якого входять Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони і частина Ічнянщини, постійно бере активну участь у житті сільських громад.

Як задекларовано програмою, основна місія  Валерія Давиденка - підтримувати селян - виробників, захищати їх права та інтереси, сприяти розвитку сільського підприємництва.  

Часті зустрічі з жителями округу, безпосереднє  спілкування з сельчанами засвідчують щирість намірів народного обранця. Ось і нещодавно Валерій Давиденко побував на сході мешканців села Бахмач -2.

Учасники зібрання обговорили ряд важливих і болючих проблем. Зокрема, людей дуже турбує занизька закупівельна ціна на молоко із особистих господарств.

За статистикою,  83 % українського молока виробляється у домогосподарствах. Але  селянин отримує за молоко вдвічі менше, аніж сільгосппідприємство. Основна причина цінової розбіжності -  відсутність  державної підтримки індивідуальних вробників молока та молокопроукції і, передусім, грошових дотацій,  які  одержують агрофірми й сільськогосподарські підприємства.

Валерій Давиденко,  відстоюючи інтереси сельчан, фермерів, сімейних фермерських господарств,   ініціював законопроекти, які допоможуть селянам набути статусу товаровиробника і дадуть можливість селянським господарства функціонувати в правовому полі.

- Набувши статусу юридичної чи фізичної особи – підприємця, селянські родини будуть повноправними учасниками аграрного ринку,  - наголосив Валерій Давиденко. - В умовах посилення кризових явищ в економіці та тотального безробіття на селі виробництво сільськогосподарської продукції  і, зокрема, молочної,  для багатьох селянських господарств  стане реальним джерелом формування сімейних бюджетів.

Ініційовані Валерієм Давиденком законопроекти передбачають також спрощені процедури реєстрації особистих та фермерських господарств, надання селянам переважного права на одержання замовлень при здійсненні державних закупівель, низку соціальних пільг.

- Розвиток сімейного фермерства,  створення молочних кооперативів, підтримка сільського малого підприємництва – це і робочі місця, і фінансова стабільність родин, і перспектива села. Максимально підтримую ініціативи територіальних сільської громад, - підкреслив депутат.-  Вже стартував мій  проект «Як покращити життя в нашому селі: ми зможемо – нам допоможуть», що дозволить сільським громадам  залучати додаткові фінансові джерела.


Проект передбачає також створення  міні-ферм, придбання  холодильних установок, функціонування міні-лабораторій для перевірки якості молочної продукції, закупівлю  необхідного обладнання для розвитку молочарства і продуктивної діяльності  сільських молочних кооперативів.

Тетяна ТЕРЕЩЕНКО
 Фото автора

PR

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.