Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 20:01:24

Депутати занепокоєні податковими новаціями, які не сприяють продовольчій безпеці держави

27.02.2015   08:15Агенцiя

25 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів, на якому розглянуто питання «Про податкові новації, що набули чинності в січні 2015 року та їх вплив на агропромисловий комплекс та продовольчу безпеку держави».

Члени комісії зазначили, що з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (від 28.12.2014 № 71-VIII) суттєво змінилися правила оподаткування для суб'єктів агропромислового виробництва. Тільки оподаткування для сільгосппідприємств щодо плати за землю зросте (з одного гектара сільгоспугідь), орієнтовно, майже в 7 разів.

Аграрії з тривогою очікують весняної компанії, яка закладає основу економічної стабільності та продовольчої безпеки країни, підвищення ролі та авторитету України, як передової аграрної країни на світових ринках. На жаль, сьогодні сільськогосподарські товаровиробники, фермерські та селянські господарства працюють без відповідної державної бюджетної підтримки та кредитних ресурсів, при стрімко зростаючому курсі долара до національної валюти.

Для проведення весняно-польових робіт підприємствам області необхідні значні матеріально-технічні ресурси, а саме: мінеральні добрива, засоби захисту рослин, паливо-мастильні матеріали тощо.

Коаліційною угодою, що підписана 21 листопада 2014 року в Верховній Раді України VIII скликання народними депутатами України, які об'єдналися та представляють парламентську більшість, в розділі ХII, частині 2, п.2.1., зокрема, передбачено: «Збереження до 1 січня 2018 року чинної системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, як це передбачено в Податковому кодексі, відшкодування ПДВ при експорті сільськогосподарської продукції. До 1 червня 2017 року розроблення нової системи оподаткування, яка стимулюватиме розвиток сільськогосподарського виробництва».

Враховуючи непростий час, вимоги Коаліційної угоди, важливість збереження хоча б існуючого рівня відносин в аграрному секторі економіки, депутати одностайно погодились з необхідністю прийняття на державному рівні екстрених заходів для порятунку аграрної галузі. Як вихід, вони запропонували на законодавчому рівні повернути систему оподаткування, яка діяла до 2015 року.

В ході тривалої дискусії постійна комісія вирішила:
1.Звернутися до керівництва обласної ради з проханням направити Звернення до Верховної Ради України та Мінагрополітики щодо повернення системи оподаткування підприємств агропромислового комплексу, яка діяла до 2015 року.
2.Направити аналогічне звернення від постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів до профільного Комітету Верховної Ради України з аграрної політики та земельних відносин.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.