Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 23:45:42

Молодь Сосниці хоче впливати на владу

23.02.2015   13:35

20 лютого в селищі Сосниця, а саме в місцевій бібліотеці відбулись громадські слухання на тему «Налагодження діалогу між владою та громадою: інструменти впливу» за участю селищного голови Гординського Віктора.

Це вже третє слухання  в рамках відповідного  проекту чернігівських громадських організацій «Молоді –ХХІ століття»  та ЧОЦ «Ініціатива» . Подібні обговорення вже  відбулись у м.Ніжині та  Новгород-Сіверському. Всі міста об’єднує одне: відсутність сталого діалогу   між громадою та владою, відсутність порталів та ресурсів, які б дозволяли отримувати інформацію про діяльність ради, її рішень. Чим менше місто тим більша ця інформаційна прірва.

На етапі розвитку оновленої  Україні, напередодні втілення реформи місцевого самоврядування, вплив громади на владу має актуальне  значення на місцевому рівні, так як саме на цьому рівні управлінські рішення зачіпають права та інтереси кожного громадянина безпосередньо.

На сьогодні основним законом, що регламентує роботу влади та громади є Закон України «Про місцеве самоврядування». Однак законом не встановлено порядку реалізації відповідних механізмів. У ньому передбачено, що процедури проведення громадських слухань, загальних зборів або місцевих ініціатив мають бути  визначені у статутах територіальних громад або ж в окремих положеннях місцевих рад. На жаль, сьогодні тільки близько 20% територіальних громад мають статути. Це означає, що більшість громадян Україні позбавлені правових процедур впливати на рішення ОМС.

Селище Сосниця  не має Статуту територіальної громади міста. Не має громада міста і інформаційного «рупора» ради  - сайту ради. Закритість голови ради дійшла  до того, що проекти рішень ради  у визначений законом строк не роздаються самим депутатам завчасно. Тож, слухання  і саме тема «Відкритість влади…» стала актуальними для Сосниці.

Під час громадських слухань  відбулася  жвава  дискусія та конструктивна критика  діяльності місцевої ради.   Зі слів представника благодійного фонду «Громадська солідарність» Пастушенко Світлани, влада відсторонена від громади, живе в паралельному світі.  Відсутність сайту, відсутність дошок оголошень, відсутність громади на сходах селища, які спеціально проводяться у робочі дні, аби громада не мала можливості потрапити на них, присутні лише держслужбовці.

Голова селищної ради на посаді з 1987 року. Тож, головування стільки років людини старої системи апріорі не дає поштовх для розвитку селища, вважають громадські активісти.

В рамках заходу Павло Пущенко, залучений експерт, зробив презентацію на тему врегулювання  механізму місцевих ініціатив, громадських слухань  та наголосив на  необхідності  участі громади в житті міста шляхом створення ініціативної групи задля подання   пропозицій до проекту Статуту, сторення сайту селищної ради тощо

Тож, селищний голова пообіцяв громаді найближчим часом створити Громадську раду при селищній раді і попросив громаду долучатися до роботи .

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень 20:01

На черговому засіданні виконавчого комітету Прилуцькій стоматологічній поліклініці погодилися виділити із бюджету 300 тисяч гривень на погашення заборгованості по заробітній платі.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19 19:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 жовтня в області зафіксовано 702 нових випадки COVID-19. Зокрема 308 — у Чернігівському районі (в тому числі 160 — у Чернігові), 143 — у Прилуцькому, 101 — у Корюківському, 81 — у Новгород-Сіверському, 69 — у Ніжинському. 95 захворілих госпіталізовані.

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури 19:27

Служба безпеки України викрила посадовців Чернігівської міської ради та керівників будівельних компаній на привласненні десятків мільйонів гривень, виділених на розвиток соціальної інфраструктури міста.

На Чернігівщині триває осінній призов 19:27

Черговий призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань розпочався у жовтні цього року. Чернігівщина до кінця грудня має виконати план — 467 осіб. Завершити відправку призовників необхідно за два місяці.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини