У прокуратурі області відбулось розширене засідання колегії, присвячене підсумкам роботи та основним завданням на наступний період
17 лютого, відбулось розширене засідання колегії прокуратури Чернігівської області. Колегію було присвячено підсумкам роботи прокуратури області, основним завданням на наступний період, а також заходам, спрямованим на підвищення ефективності її діяльності.

Головував на колегії прокурор Чернігівської області Дмитро Чібісов, присутніми були керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області та керівники прокуратур районного рівня.
У своєму виступі прокурор області визначив напрямки, яки мають стати пріоритетом у роботі підлеглих. У першу чергу, це безпека громадян і захист найважливіших об’єктів інфраструктури в умовах запровадження режиму підвищеної військової готовності.
Також прокурори на місцях мають вжити ефективні заходи для виявлення корупційних злочинів серед службових осіб на вищих щаблях державного управління. Ще більшого посилення потребують протидія злочинам у бюджетній сфері, незаконним оборудкам із землею, виявлення злочинних організацій, які здійснюють розкрадання лісу, займаються контрабандою товарів і зброї через кордон, виготовленням і постачанням наркотиків. Окрім того, прокурор області звернув увагу присутніх на ряд інших питань прокурорського нагляду, які потребують вжиття негайних заходів на місцях.
Перший заступник прокурора області В’ячеслав Кривов’яз у своєму виступі наголосив на тому, що зміни в законодавстві (скасування так званого «загального прокурорського нагляду», встановлення мораторію на проведення перевірок органами контролю) вимагають концептуальної зміни підходів до реалізації прокурорами представницьких повноважень. Подання, в яких викладалися вимоги до органів влади і місцевого самоврядування, необхідно замінювати на вжиття заходів представницького реагування.
У минулому році органами прокуратури області заявлено 714 позовів на суму 230 млн. грн., задоволено 740 позовів на загальну суму 178 млн. грн., що вполовину більше від показників попереднього року. Разом з тим, у бюджетній, земельній сфері, в питаннях захисту конституційних прав громадян та на ряді інших напрямків позовна діяльність прокурорів має бути ще значно посилена.
Заступник прокурора області Сергій Івашко в своєму виступі зупинився на питаннях роботи правоохоронних органів на напрямку протидії злочинності. Зокрема, визначив проблемні питання в роботі оперативних підрозділів та шляхи їх вирішення.
Підводячи підсумок, прокурор області Дмитро Чібісов закликав присутніх у нових умовах самовіддано працювати на благо України, підвищення авторитету органів прокуратури та повернення довіри людей.
Останні новини Чернігівщини
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану, яка ножем завдала тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю 10:51
У Ніжині поліцейські затримали жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, тяжко поранила ножем свого співмешканця.
На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено жінку та неповнолітню дівчину: поліція документує наслідки 10:50
Сьогодні, 1 вересня, росіяни атакували безпілотниками м. Городню Чернігівського району. Внаслідок ворожих ударів зазнали поранень двоє місцевих мешканок - 50-річна жінка та 14-річна дівчина.

В Україні створюють протезні мікроклініки для реабілітації після ампутацій 10:48
В Україні реалізується проєкт зі зміцнення системи охорони здоров’я у сфері реабілітації після ампутацій.
Чернігівські тхеквондисти вибороли сім медалей на чемпіонатах України у Львові 10:46
З 21 до 23 серпня у Львові відбулися масштабні всеукраїнські змагання з тхеквондо ВТФ: Чемпіонат України серед юніорів та Чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР, УФК та спортивних клубів у розділах керугі та пумсе.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45
Протягом минулої доби зареєстровано 15 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 14 пожеж.