Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 22:43:57

Чернігівські депутати ініціюють збір підписів щодо долі пам’яток радянської епохи

14.02.2015   14:09Агенцiя

У Чернігові найближчим часом мають відбутися громадські слухання на тему: «Про подальше місцезнаходження погрудь, які встановлені у місті Чернігові на Алеї Героїв». Відповідну заяву підписали 17 депутатів міської ради, ініціювала збір підписів фракція ВО «Батьківщина».

За словами депутата міської ради В’ячеслава Лебедя, причиною проведення цих слухань стала напружена соціальна дискусія навколо погрудь, які встановлені у місті Чернігові на Алеї Героїв.

«Долю пам’ятників на Алеї Героїв, – потрібно вирішувати згідно із законом, тому що буває так, що най світліші устремління можуть привести до небажаних наслідків,  – прокоментував В’ячеслав Лебідь. – Розуміючи зростаючу соціальну напругу та певні спекуляції навколо цього питання ми з’ясували наступне:
1) Згідно з чинним законодавством пам’ятками державного чи місцевого значення є лише об’єкти включені до «Державного реєстру нерухомих пам’яток України». Як пам’ятка місцевого значення в цьому реєстрі обліковується «Могила керівника партизанського з’єднання М.М. Попудренка», але погрудь, які встановлені на Алеї Героїв там нема. Відповідно, доля погрудь повинна вирішуватися не в Києві чи облдержадміністрації, а в міській раді.
2) Згідно Статуту територіальної громади міста Чернігова «Спорудження (створення) і демонтаж пам’ятників (монументів) місцевого значення… на території міста Чернігова здійснюється залежно від суспільної значимості питання після громадського обговорення та розгляду на громадських слуханнях, загальних зборах громадян за місцем проживання або проведення місцевих референдумів відповідно до чинного законодавства.»
3) Відповідно висновок один – потрібно провести громадські слухання та по їх підсумках сесія міської ради приймає рішення.»

Нагадаємо, що раніше в обласному центрі, активісти знесли пам’ятник Леніну. Натомість досі невідомо, де перебуває постамент вагою понад три тонни.

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.