Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 21:19:10

Від війни у Ніжин втекло більше півтисячі осіб

14.02.2015   12:03

У Ніжин з території ведення антитерористичної операції, станом на 6 лютого 2015 року переїхало 543 особи. Серед них 429 дорослих та 114 дітей. Всі діти влаштовані в дитячі садки та школи міста, забезпечені одноразовим гарячим харчуванням. У січні та на початку лютого приїхали до Ніжина 10 дорослих та 5 дітей.

За призначенням адресної грошової допомоги для покриття витрат на проживання до органів соціального захисту звернулось 308 сімей. Отримують допомогу з державного бюджету 296 сімей, три - проходять процедуру призначення допомоги. Шести сім’ям відмовили в допомозі через наявність у них коштів на депозитних рахунках, ще трьом припинені виплати у зв’язку зі зняттям з обліку (фактично виїздом з міста).

3 лютого проведено розрахунок та підготовлені документи на виплату допомоги в лютому всім 299 сім’ям. Загальна сума склала 307, 8 тис.грн. При цьому, відповідно до законодавства, 78 особам зменшено розмір допомоги на 50% через непрацевлаштування.

Сьогодні основна проблема у наданні допомоги – житло. Перші хвилі вимушених біженців прихистили восновному гуртожитки навчальних закладів міста. Сьогодні окремі заклади виставляють людям неймовірні рахунки за надані квадратні метри. До поточних нарахувань приєднують і минулі місяці. Суми сягають 5 тис.грн.

Відшукати вільне житло через офіційні структури стало нереально. Приватна власність, що здається в найм, як правило, демонструє ринкові ціни.

10 лютого виконавчим комітетом міської ради було проведено оперативну нараду з питань забезпечення житлом громадян, які переміщуються з тимчасово окупованих територій. Одним з питань порядку денного наради було врегулювання ситуації з оплатою за житло в гуртожитках. Досягнуто домовленості з керівництвом навчального закладу, який виставив «ринкові» рахунки за житло, про перегляд і перерахунок вартості тимчасово орендованого житла.

З урахуванням ситуації ескалації військового протистояння на Сході змушені констатувати чергову хвилю переселенців.

Міська влада узгодила з керівництвом навчальних закладів, які мають гуртожитки виділення додаткових місць для тих, хто тікає від війни.

Наталія Сокол

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.