Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 20:58:07

У Чернігові хворі на ниркову недостатність готуються пікетувати Кабмін

14.02.2015   10:33Агенцiя

Чернігівці, які хворі на ниркову недостатність та потребують гемодіалізу, у вівторок, 17 лютого, з 11.00 пікетуватимуть Кабінет Міністрів та Міністерство охорони здоров’я. Таку заяву було зроблено 12 лютого під час прес-конференції в дискусійному клубі «Експертна думку».

Пацієнти вимагають надати субвенції з держбюджету на фінансування приватної німецької клініки «Фрезеніус», де хворі проходять гемодіаліз. Окрім 25 мільйонів гривень, що необхідні на фінансування гемодіалізу у «Фрезеніусі» у 2015 році, чернігівці вимагатимуть від Уряду сплатити борг клініці за 2014 рік в розмірі щонайменше 9 млн. грн.

У 2014 році до 77 хворих чернігівців, які проходять лікування у «Фрезеніусі» приєдналися 15 хворих на ниркову недостатність із зони проведення АТО, лікування яких мало бути профінансовано державою. Однак, за словами Павла Гармаша, депутата Чернігівської міської ради, батько якого також має хворі нирки, у 2014 році з обласного бюджету на лікування хворих з Луганська та Донецька було виділено один мільйон гривень. Проте, реалізувати ці кошти з різних причин так і не змогли, тому вони просто повернулися назад до бюджету.

На Чернігівщині хворі на ниркову недостатність можуть лікуватися і в обласній лікарні. Проте, через застаріле обладнання та неякісне обслуговування вже декілька людей підхопили віруси у лікарні. А тому паціенти перевагу надають приватній клініці, де процедура дорожча в середньому на 100 гривень: обласна лікарня – 1385 гривень, «Фрезеніус» - 1485 гривень.

На противагу клініці «Фрезеніус», що приймає лише хворих, які можуть самостійно приходить на гемодіаліз, в обласній лікарні на денному стаціонарі перебувають як тяжкохворі, так і ті, що лише приходять зробити певні процедури. Обласний бюджет же, за допомогою медичної субвенції, фінансує лише Чернігівську обласну лікарню.

Через недоліки законодавчої системи з проблемами фінансування центр "Фрезеніус" стикається кожного року. Вирішити цю проблему можна лише на загальнодержавному рівні.

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.