Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 17:32:26

Вулиці для першочергового перейменування

09.02.2015   08:55

Хоча правління обласного Товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка переконане, що перейменуванням вулиць очищення Чернігова від символів тоталітарзиму і комунізму не вичерпується (про що й говориться в підготовлюваній Програмі збереження та розвитку культурно- історичного середовища Чернігова), але і без перйменування вулиць не обійтись.

На думку просвітян, у місті першочергово треба перейменувати вулиці україноненависника Бєлінського (історична назва - Єлицька), комуністів - терористів Воровського, Войкова, Клари Цеткін, Рози Люксембург, Мурінсона, Орджонікідзе, вбивці отамана Галаки - Гончарова, другого секретаря ЦК КПУ Борисенка та вулиці Комінтерну і тупик газети "Правда" (!).

Жодного стосунку до Чернігова не мають Чернишевський і Лєрмонтов. В той же час вулиці Пушкіна та Льва Толстого мають лишитися, адже ці російські діячі бували в нашому місті.

Потребує відміни недавнє рішення міськради про найменування нових вулиць іменами Короткова, з яким пов'язане спалення угорцями Корюківки, та якогось повішеного комуніста, що його й у часи СРСР ніхто не знав. Натомість вулиці Героїв Крут та Лазаря Барановича мають бути у центрі, а не на околиці - так, як комуністами були заховані в яри та на околиці вулиці українських діячів - Довженка, Тичини, Лесі Українки, Панаса Мирного тощо.

Ганьбою для Чернігова є відсутність у Чернігові вулиць гетьмана Мазепи, який стільки зробив для міста, козацьких полковників Мартина Небаби та Степана Подобайла, Патріарха Київського і всієї України Мстислава.


Василь Чепурний

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.