Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 17:05:55

Чергова колізія Соколова-Кухара

03.02.2015   15:06Агенцiя

Напередодні чергової сесії Чернігівської міської ради народний депутат України Валерій Куліч направив звернення міському голові Олександру Соколову з проханням внести до порядку денного проект рішення «Про питання організації управління районами в місті Чернігові», який передбачає ліквідацію районних у Чернігові рад – Деснянської та Новозаводської.

Куліч Валерій

Куліч Валерій

У встановлений законом десятиденний термін до офісу нардепа надійшла відповідь. Але чомусь не від Соколова, а від Кухара. Проте у спільному для обох стилі – «відмовному».

Мотивацією відмови стала «неузгодженість з нормами закону». А саме: міські чиновники апелюють до ч. 2 ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якою повноваження районної у місті ради можуть бути достроково припинені за рішенням місцевого референдуму. Проте у проекті рішення, яке було подане Соколову для внесення на сесію, немає ні слова про дострокове припинення, а пропонується «припинити з 25 жовтня 2015 року» – тобто у день чергових місцевих виборів (які, поки немає рішення про їх дострокове проведення чи інших форс-мажорів, мають відбутися саме 25 жовтня, відповідно до Конституції України).

Аби міському голові було легше розібратися у питанні, до відповідного проекту рішення Валерієм Кулічем була додана ще й пояснювальна записка, в якій вказані правові підстави: «стаття 140 Конституції України, стаття 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Крім того, інші нормативно-правові акти, зокрема, рішення Конституційного суду України щодо офіційного тлумачення термінів «район» та «район у місті» (N 1-39/2001), в якому зазначено: «Під поняттям «організація управління районами в містах», що міститься в частині 5 статті 140 Конституції України, в системному зв'язку з її статтями 142, 143 треба розуміти повноваження міських рад як органів місцевого самоврядування в містах із районним поділом приймати рішення щодо: матеріально-фінансового та організаційного забезпечення здійснення місцевого самоврядування в районах міста; утворення чи неутворення в місті районних рад та в разі їх утворення визначення обсягу і меж повноважень районних рад; адміністративно-територіального устрою та з інших питань у межах і порядку, визначених Конституцією та законами України».

З невідомих нам причин очільники міста вирішили не звертати увагу на Конституцію та її роз’яснення Конституційним судом. Відповідне рішення, до речі, було винесене спеціально для того, аби розтлумачити міським радам, яким чином можна припинити районні у містах ради, і навіть має назву «…стосовно повноваження міських рад самостійно вирішувати питання утворення і не утворення районів у місті (справа про адміністративно-територіальний устрій)». Крім того, у цій галузі вже існує успішна практика за таким алгоритмом. Але…

… Але міський голова Соколов, очевидно, не має наміру скорочувати «чиновницькі» статті витрат міського бюджету (за приблизними підрахунками, у 2014 році апарат районних у місті Чернігові рад коштував містянам близько 10 мільйонів гривень). При тому, що суттю питання є ще навіть не сама ліквідація, а внесення проекту на розгляд депутатів, щоб або прийняти відповідне рішення, або обговорити та доопрацювати його. Таким чином бачимо «послідовну та чітку» життєву позицію міських чиновників. Бо «хто хоче – шукає спосіб, хто не хоче – шукає причину».

Народний депутат України Валерій Куліч продовжує роботу в розпочатому напрямку. Відповідний проект рішення буде поданий на розгляд депутатів на наступній сесії Чернігівської міської ради. Внесення відбудеться або через повторне звернення до міського голови з розширеними роз’ясненнями для кращого розуміння, або в інший спосіб.

Прес-служба народного депутата України Валерія Куліча

PR

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини