Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 11:43:41

Європейський суд: ув’язнення Тимошенко - свавілля режиму Януковича

28.01.2015   10:20Агенцiя

Європейський суд з прав людини 22 січня остаточно поставив крапку у так званій «газовій справі».

Про це на брифінгу заявив  народний депутат України, член фракції «Батьківщина» Сергій Власенко, коментуючи оприлюднене рішення Європейського суду з прав людини. З цієї нагоди  в обласному центрі відбулася прес-конференція Чернігівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина».

Юрист громадської приймальні обласної парторганізації «Батьківщина»  Сергій Тепляков нагадав, що Юлію Тимошенко було незаконно заарештовано 5 серпня 2011 року.

«11 жовтня 2011-го її засудили  на 7 років ув'язнення у справі  про  начебто перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в січні 2009 року, - нагадав Сергій Тепляков. –   У 2010-2013 роках Європейський парламент ухвалив шість резолюцій, в яких переслідування Тимошенко назвав «політично мотивованим виборчим правосуддям».

У 2011-2013 роках звільнення Тимошенко і припинення «політично мотивованого правосуддя» в Україні стало однією з головних умов підписання Євросоюзом угоди про асоціацію з Україною.

«14 квітня 2014 року Верховний Суд України  у складі 42 суддів закрив «газову справу» Юлії Тимошенко», -  зауважив юрист, –А  24 червня 2014 було оприлюднено повний текст цього рішення, в якому суд дійшов  висновку: у цій кримінальній справі немає складу злочину».

Правозахисник додав, що Данський Гельсінський  комітет, спостерігаючи за судовим процесом та поводженням режиму з Юлією Тимошенко під час її незаконного ув‘язнення, дійшов висновку щодо політичної мотивації її переслідування та  зафіксував у звіті грубі порушення Європейської конвенції з прав людини.

«30 квітня 2013 Європейський суд з прав людини вирішив: утримання під вартою пані Тимошенко як запобіжний захід - свавілля; що законність її утримання під вартою не була належним чином оцінена, відтак Тимошенко не могла вимагати компенсації за незаконне позбавлення волі», - прокоментував він.

«Правозахисники вважали і вважають  Юлію Тимошенко політв'язнем режиму Януковича, - додав Сергій Тепляков, - про це йдеться і в офіційній доповіді Парламентської асамблеї Ради Європи «Про поділ політичної та кримінальної відповідальності», схвалена  Комітетом з юридичних питань та прав людини у Страсбурзі 23 квітня».

Сергій Тепляков нагадав, що у  своїй скарзі Юлія Володимирівна порушувала питання про політичні мотиви її ув’язнення, про те,  що немає жодних підстав для її кримінального переслідування.
«22 січня, Європейський суд підтвердив те, про що постійно заявляла «Батьківщина» та захисники лідера партії: при підписанні газових контрактів у діях Юлії Тимошенко не було  складу злочину, як і будь-яких підстав для її кримінального переслідування.

Голова фракції ВО «Батьківщина» у Чернігівській обласній раді Іван Якуб додав, що «Батьківщина» постійно заявляла про те, що ув’язнення Тимошенко – незаконне, що це політичне переслідування. «Протягом кількох років, коли Юлія Володимирівна була за гратами ми намагалися донести це до прихильників «Батьківщини», до українського народу. Ми їздили у її підтримку до Харкова, наші депутати та активісти чергували в наметах під Верховним Судом. Однак машина режиму Януковича робила свою справу, перетворюючи Юлію Тимошенко у злочинницю і зрадницю країни. Паралельно команда Януковича тиснула і на  інших депутатів від «Батьківщини», залякували, заводили кримінальні справи, погрожували. Однак ми витримали це. Так, пройшли цю перевірку на міцність і тепер можемо сказати: ми раді, що в цій справі поставлено масну крапку. Ми раді, що трирічна боротьба в Європейському суді з прав людини закінчується  визнанням очевидних фактів. Щодо покарання винних – погоджуся з Юлією Володимирівною: це почекає, наразі є головніше, щоб відповіли перед судом ті, хто давав наказ розігнати студентів, хто зазіхав на життя мирних протестувальників на Майдані, хто роздмухує війну на сході», – підсумував депутат обласної ради від «Батьківщини» Іван Якуб.

Іван Якуб пояснив, що укладаючи угоду з Росією у 2009 році Юлія Тимошенко не  здала національні інтереси та не пішла на політичні поступки Росії, обравши комерційну ціну на газ замість пільгової, однак за цією ж угодою було збільшено плату за транзит газу, було підвищено орендну плату за базування Чорноморського флоту в Криму. «Всі ці надходження в бюджет країни частково компенсували перекривали ту комерційну ціну газу. До речі, про це мені на одній із зустрічей сказав звичайний житель Городні і попросив. То виходить люди це розуміли, однак інформаційна машина намагалася робити все, щоб очорнити ім’я Тимошенко», - резюмував батьківщинівець.

Відповідаючи на питання журналістів, перший заступник голови обласної парторганізації Людмила Шандренко зауважила: «Гасло «Батьківщини»: справедливість є і за неї варто боротися. І рішення європейського суду цьому яскраве підтвердження. Ми сподіваємося, що справедливість переможе і у справі Надії Савченко», - наголосила вона.

Насамкінець батьківщинівці  подякувала пересічним чернігівцям та громадським активістам за те, що 26 січня у різний спосіб  долучилися до глобальної акції підтримки Надії Савченко.

PR

Останні новини Чернігівщини

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби 11:28

16 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на озері поблизу с. Смолин Гончарівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів 11:05

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області проводиться комплекс перевірочних антитерористичних заходів на об’єктах можливих терористичних посягань, у тому числі у прикордонних районах області.

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах 11:01

15 квітня відбулася традиційна інформаційна онлайн-зустріч регіональної проєктної МЕРежі, організована Агенцією регіонального розвитку.

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання 10:11

5 квітня голова Чернігівської районної ради Микола Силенко провів шосту сесії Чернігівської районної ради восьмого демократичного скликання.

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей 09:50

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 15 квітня, відбулось засідання постійної комісії з питань захисту прав дитини.