Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 03:02:34

Проект про позбавлення повноважень Чернігівської ОДА, запропонований на сесії обласної ради, був протизаконним та антиконституційним, — прокуратура

28.01.2015   08:10Агенцiя

Значного резонансу в суспільстві набуло обговорення пленарного засідання Чернігівської обласної ради, яке відбулося 23 січня 2015 року. Так, з порушенням регламенту заступник голови обласної ради намагався винести на розгляд сесії питання про створення виконавчого комітету Чернігівської обласної ради, який фактично перебирав на себе повноваження Чернігівської обласної державної адміністрації.

З цього приводу прокуратура Чернігівської області інформує про невідповідність даного проекту сесії законодавству нашої держави, в тому числі і Конституції України.

Згідно ст. 19 Основного Закону України, органи місцевого самоврядування зобов’язані діяти у порядок та у спосіб, визначений Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування».

Статтею 118 Конституції України вказано, що виконавчу владу в областях і районах здійснюють державні адміністрації.

Отже, органи місцевого самоврядування не мають права підміняти відповідні державні органи, які наділені повноваженнями щодо створення чи ліквідації місцевих адміністрації, а так само, узурпувати владу на місцях, перетворюючи самостійний орган (ОДА) у структурний підрозділ обласної ради.

Вирішення вказаних питань повинно здійснюватися виключно в законодавчому полі шляхом внесення змін до Конституції України та прийняття відповідних рішень вищими органами державної влади.

Чинне законодавство України передбачає за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, кримінальну відповідальність у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої (ст.109 Кримінального Кодексу України).

Останні новини Чернігівщини

Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14

Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.

Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40

У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.

У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25

Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.

Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44

Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.

Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09

російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини